Jorja Alice Smith, 11 Haziran 1997’de doğmuş. Yani evet, bu genç yetenek henüz 21 yaşında. Müzik dünyasına atıldığı 2016 yılından beri günden güne daha çok tanınan ve dinleyicisinden tam not almayı başaran Jorja, ortaokul yıllarında başlamış solistliğe. O günden beri de müziğinin peşinden gidiyor. İçimizden bir ses ise onun önümüzdeki birkaç sene içerisinde R&B dünyasında büyük bir ses getireceğini söylüyor.

jorja smith ile ilgili görsel sonucuİlk çıkışını Blue Lights şarkısıyla yaptığında 18 yaşındaymış. Şarkı SoundCloud’da yayınlanıp sevildikten hemen sonra aynı yıl Maverick Sabre ile A Prince ve ardından, solo olarak, Where Did I Go parçalarını yayınlayan Jorja yükselişini sürdürmüş. Kendisinin, bu dönemdeki en büyük desteklerinden birini Drake’ten almış olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki Drake, Where Did I Go için, yayınlandığı dönemde favori şarkısı olduğunu dile getirmiş ve popüleritesine katkı sağlamış. 2016 yılının sonuna gelindiğinde ise 4 şarkılık bir EP olan Project 11 müzikseverlerle buluşmuş. Drake’in Birleşik Krallık turnesi kapsamında Birmingham ve Londra’da sahneye çıkan Jorja Smith’e 2016’nın son başarısı ise ilk şarkısı olan Blue Lights’tan gelmiş. Şarkı, MOBO Ödülleri’nde En İyi Şarkı kategorisinde aday olmuş.

İlgili resim

2017’ye geldiğimizde 8 Mart Kadınlar Günü’nü özel olarak seçerek bu tarihte Beautiful Little Fools isimli teklisini çıkarmış. Şarkının hem kendisi hem de toplumun farklı tabakalarına seslenilen klibi oldukça sevilmiş. 2017 yılında yine bir MOBO Ödülü adaylığıyla birlikte Brit Critics’ Choice Ödülünün de sahibi olmayı başarmış.

Geçtiğimiz aylarda beyaz perdede izlediğimiz Black Panther filmi için Kendrick Lamar, SZA ve The Weeknd’in de yer aldığı Black Panther: The Album için seslendirdiği Am parçası ile bu yıl da adını hatırlatan Jorja Smith için şimdi ise albüm vakti. Müzik yolculuğuna başladığı günden beri bu albüm için hazırlandığını söyleyen şarkıcı 8 Haziran 2018’de yayınlanacak Lost&Found albümü için gün sayıyor olsa gerek.

jorja smith ile ilgili görsel sonucu

Henüz genç yaşında başarı basamaklarını bir bir tırmanırken, güçlü sesi ve olağanüstü yorumuyla Jorja Smith için başarılı bir müzik kariyeri pek de hayal gibi görünmüyor. Tarzıyla Rihanna, Adele, Sia ve Amy Winehouse gibi isimleri hatırlatan Jorja, sesi konusunda ise pek eşi görülmüş gibi değil. Bu genç yetenek umarız ki daha uzun seneler başarılarına başarı katarak yükselir ve müziğinin tadını bizlere yaşatmaya devam eder.

Yeni çıkacak albümü öncesi, Jorja Smith’in birbirinden güzel şarkılarına bir kulak vermek isterseniz diye buraya bir liste bırakıyoruz. Umarız beğenir ve haziranda yepyeni şarkılara kavuşmanın mutluluğunu yaşarsınız. Keyifli Dinlemeler!

Kaynak: http://www.jorjasmith.com/

http://www.thefader.com/2018/04/20/jorja-smith-lost-found

https://en.wikipedia.org/wiki/Jorja_Smith

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here