Polisiye hayranlarının bir numaralı tercihi İngiliz detektif Sherlock Holmes’un yeni oyun tanıtımı yapıldı. Açıklamayı yapan Frogwares, alışık olduğumuz bir Sherlock görmeyeceğimizi söyledi. Orta yaşlı, sert bakışlı bir detektif yerine güler yüzlü 21 yaşında bir Sherlock göreceğiz. Aynı zamanda oyun Londra sokaklarında değil, Akdeniz’de yer alan bir adada gerçekleşen cinayeti araştıracak.

Serinin önceki oyunları gibi Sherclok Holmes: Chapter One da hikaye odaklı olacak fakat daha az “kanlı” olacak. Sherlock, yeni oyunda direkt olarak hedeflerini öldürmektense “çevreyi kullanarak” onları alt etmeye çalışacak. Oyun içinde silahlar yer alacak ama daha çok etrafı gözlemleyerek ve dinleyerek tam bir detektiflik yapacaksınız.

Genç bir Sherlock Holmes görmek, bizleri en çok heyecanlandıran olay. Frogwares’ın yaptığı tanıma göre; ukala bir karaktere sahip olacak. Gamespot‘a verdiği röportajda Sherlock’u, ukala, kibirli ve naif bir genç olarak karşımıza çıkacağını söyledi. Sherlock Holmes: Chapter One 2021 yılında Steam, Epic Games ve GOG’ta yerini alacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here