Çağdaş Onaran, Ege Akyıldız, Mert Karaca ve Tarık Emir Şen’den oluşan Longaz, şimdiki adını almadan seneler önce, 2013’de Çağdaş’ın (gitar, vokal, klavye) kendi şarkılarını bestelediği solo projesi olarak İzmir’de ortaya çıktı. Yakın çevre ile paylaşılan birkaç demo kaydı ve ufak tefek akustik konserlerin ardından 2017 senesinin başında Ege (gitar, back vokal), Mert (bas gitar, klavye, back vokal) ve Alper’in (davul, perküsyon) katılımıyla bir müzik grubu haline geldi, uzun kararsızlıkların sonucunda Longaz ismini aldı.

Genel olarak birçok farklı türden, birçok farklı gruptan etkilendiler ve dream pop sound’ını temel alarak üzerinde çeşitli oynamalar ile kendilerine has, alternatif bir tarz yakalamaya çabaladılar. İlk parçaları Longaz ve Deniz Aşırı’yı ev ortamında demo olarak kaydedip vakit kaybetmeden insanların beğenisine sundular.

Bir süre sonra Alper’in gruptan ayrılması ile bir süre hız kesen Longaz, Tarık’ın gruba katılıması ile çalışmalarına tam gaz devam etti ve hala daha etmekte. Şu anda yakında çıkması umut edilen EP’lerinin kayıtlarına devam etmekteler… Biz bu gruba bayıldık!

Grubun kayıtlarına ve haberlerine facebook soundcloud ve youtube hesaplarından ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here