Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
95

Avengers: Infinity War filminden sonra Marvel Sinematik Evreni’nin biteceğini düşünmüş olabilirsiniz ancak Marvel 2020 ve sonrasının planlarını yapmaya şimdiden başlamış durumda. Marvel evreninde daha binlerce kahraman keşfedilmeyi bekliyor. Yakın zamanda çekilecek Marvel filmlerinin listesini sizler için derledik.

*NOT: Aşağıda okuyacağınız şeyler Avengers: Infinity War hakkında ufak çaplı spoiler içermektedir.

Ant-Man and the Wasp

Bu film halihazırda vizyona girmeyi bekleyen filmlerden. 6 Haziran 2018 olarak vizyon tarihi belirlenen film acil bir görev nedeniyle Scot Lang’in kapısının çalınmasıyla başlar. Bu kez yanında partner olarak Wasp bulunmaktadır. Film, Infinity War sırasında veya hemen sonrasında geçecek ve sanırız kahramanlara yardım edecekler.

Captain Marvel

Teknolojik bir patlama sonucu Carol Danvers transformasyon gücü kazanmıştır ve kendisi Captain Marvel adını almıştır. Film yine Avengers’ın sonunda gördüğümüz yardım çağrısıyla ilişkilendirilecek gibi duruyor.

Avengers 4

Bu filmde Iron Man ve Captan America’nın tekrar barışacağını ve Thanos’a karşı son kez mücadele edeceğini, bunu yaparken de Ant-man ve Hawkeye gibi karakterlerden yardım alacağını düşünüyoruz. Bu filmin 3 Mayıs 2019 da seyirciyle buluşması planlanıyor.

Spider-Man: Homecoming Sequel

Spider Man son filmden sonra nasıl dönecek, yeniden kötü karakterlerle nasıl mücadele edecek merak içindeyiz. Üstelik kötü karakterin kim olacağı da merak konusu. Kraven mi olacak yoksa bir Avenger kahramanına yakışır şekilde uzaylı bir terörist mi olacak hep birlikte göreceğiz. Filmin 5 temmuz 2019 da gösterime girmesi bekleniyor.

Bunların yanı sıra geliştirilmekte olan ve vizyon tarihleri netleşmemiş filmler de mevcut.

Guardians of Galaxy vol. 3

Bu filmin 1 Mayıs 2020’de gösterime girmesi planlansa da yukarıda yazdığımız filmler gibi kesin bir tarih vermek oldukça zor. Filmin Spider Man filmini izleyeceği Gunn ve Feige tarafından duyurulmuş durumda. The Guardians yani Muhafızlar bu filmde Kree ve Skrulls arasındaki çatışmadan sonra en önemli koruyucular olduğunu kanıtlamaya çalışacaklardır.

Black Panther 2

Bu filmin de vizyon tarihi yine tam olarak kesinleşmemiş olsa da Temmuz 2020 vizyon için düşünülmekte. Infinity War filmine bağlı olarak bu film Shuri, Nakia ve Okoye etrafında şekillenebilir. Yani Wakandalı kadınların filmi olabilir. Captan America: Civil War filminden beri büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Black Panther, başarısıyla bizlere daha fazla Wakanda izletecek gibi duruyor.

Eternals

6 Kasım 2020 olarak konuşulan vizyon tarihi ileriye sarkması muhtemel filmlerden birisi Eternals. Açıklamalara göre film, uçuş, güç, ölümsüzlük ve moleküler manipülasyon gücü ile Sersi adlı bir ölümsüz üzerinden işlenecek. Guardians of the Galaxy filmlerinde isimleri duyulmaya başlayan Celestials bu filmde sonunda seyirciyle buluşacak gibi görünüyor.

Captain Marvel 2

Vizyon tarihi olarak 2021 Mayıs belirlenmiş. Bu film 3. aşamadan 4. aşamaya geçiş anlamında bir köprü görevini üstlenebilir. Filmde Kree ve Skrulls arasında geçen tartışmalar da yine yer alabilir yahut kahramanımızın dünyaya dönerek nasıl kaybolduğunu anlattığı bir filmle de karşı karşıya kalabiliriz.

Black Widow

Seyirci tarafından en çok merak edilen filmlerden birisi de Black Widow. 31 Temmuz 2021 bu filmin vizyon tarihi olarak belirlense de yukarıda da defalarca belirttiğimiz gibi bu tarihler sarkabilir ve değişebilir. İlk olarak Natasha Romanov’un kökeni, Rus operasyonu ve aldığı eğitimi izleyeceğimiz konuşuluyordu. Alternatif olarak da kendi casus hikayesinin anlatıldığı sade bir süper kahraman filmiyle de karşılaşabiliriz.

Ms. Marvel

Tahmini vizyon tarihi Şubat 2022. Kamala’nın sahip olduğu Inhumans DNA’sı onu Kaptan Marvel ile bağlar. Bunun yanında Kree, Celestials ve Inhumans da buna bağlanır. Film bu çerçevede şekillenecek gibi görülse de hakkında henüz çok yeterli bilgilere ulaşmak mümkün değil. Ms. Marvel karakterinin Müslüman bir karakter olabileceği de gelen bilgiler arasında.

Elbette çıkış tarihi kesin olmayan bu filmlerin sıralaması ve konular değişebilir. Hatta bazılarının yapımı iptal bile edilebilir. bunlarla birlikte yeni bir yol haritası çizilmiş olması ve şu an çekilen 2. evre filmler yerine 3. ve 4. evreye geçilmesi de Marvel’in sinema dünyasını en az bir on yıl daha işgal edeceğini göstermekte.

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
95

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here