Sık sık gece yolculuğu yapan insanların en az bir tane geceye armağan ettikleri çalma listeleri vardır. Çoğunlukla en hüzünlü ve psikolojik durumumuza bağlı olarak da en hareketli şarkıları koyduğumuz bu güzel listeler gece yolculuklarını bizim için büyüleyici hale getirir. Zaman zaman düşüncelerimizde kayboluruz, zaman zaman şarkıların etkileyici notalarında. Eğer siz de gece yolculuklarını gündüz yolculuklarına tercih eden biriyseniz, aşağıdaki şarkılar için şimdiden keyifli dinlemeler dileriz.

1. Kadebostany – Save Me (Ash Remix)

Özellikle, sevginin tam olarak bitmediği bir ayrılığa yakışacak en güzel şarkılardan. Gece saatlerinde dinlendiğinde ise etkisini yavaş gösteren bir zehir gibidir. Sizi birden esir almak yerine aşamalı olarak harekete geçmeyi seçer. Orijinal hali de başarılı olmasına rağmen Ash Remix’ini bu listeye daha çok yakıştırdık.

 

2. Titiyo – Come Along

Biraz eskilere gidelim, 2001’e kadar mesela. Çıkışının üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen ilk günkü güzelliğini koruyan bir şarkı Come Along. Titiyo yorumu ise daha sonraki yılların yorumlarından daha dindirici ve etkileyici. Bu kadar yıl geçmesine rağmen hala bıkmadan dinlediğimiz özel bir şarkı. Gece yolculuğuna harika eşlik edecek bir şarkı olduğuna ise hiç şüphe yok.

 

3. Heartless Bastards – Only For You

“Only for you” şarkısıyla tanınmış indie-blues rock grubu Heartless Bastards. Bir kere dinlediğinizde bir daha asla unutamayacağınız şarkılardan biri Only For You. Özellikle klibiyle birlikte dinlerseniz kalbinizde büyük bir yere sahip olacağına garanti veriyoruz. Bu şarkıyı dinlerken gece yolculuğu yapmıyorsanız bile aniden evden çıkıp bir yerlere gitmek isteyebilirsiniz.

4. Laura Branigan – Self Control

Eskilerden devam edelim. 80’lerin simgesi haline gelmiş bir şarkı, Self Control. Eğer 80’lere gidebilen bir zaman makinesi icat etseydik, hiç şüphesiz makinenin içine bu şarkıyı koyardık. Bir gece yolculuğuna eşlik ettiği zaman ise içinizi kıpır kıpır eder.

 

5. Deepforever & Larina – Count On You

Geçtiğimiz yaza imzasını atan taze şarkılardan biri. Başarılı bir Deepforever & Larina birlikteliği, özellikle araba kullanırken son derece keyif veren şarkılardan.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here