Geçen senin E3 konferansında duyurulan Gears of War serisinin yeni oyunu Gears 5, tadımlık bilgilerin dışında bir sene boyunca sessizliğini korumuştu. Şimdi ise E3 2019 ile birlikte, piyasalara bir fragman ve çıkış tarihi ile beraber geri döndü.

The Coalition tarafından geliştirilen oyunun, Xbox One ve PC için 10 Eylül 2019 tarihinde piyasaya çıkacağı açıklandı.

Öğrenilen bilgilere göre, oyunda Escape ve Map Builder olmak üzere iki yeni mod bulunacak. Escape modu, üç kişilik kooperatif bir oyun modu olacak. Bu modun amacı ise, düşmanlarımızın yuvalarını içeriden çökertmeye çalışmak olacak. Map Builder ile ise, kendi zevkimize göre Escape modu haritaları oluşturabilecek ve sonrasında da arkadaşlarımız ile oynayabileceğiz.

Ayrıca Versus ve Horde modları da oyuna geri dönecek. Versus modu, önümüzdeki ay Gears 5 için yapılacak olan teknoloji testi sırasında oynanabilir olacak. Horde modu ise, GamesCom 2019 fuarında katılımcıların bizzat deneyebilecekleri bir mod olacak.

Önemli bir nokta ise, Gears 5 oyunu ön sipariş ile alındığı takdirde, Terminator: Dark Fate içerikli karakter paketi hediye olarak gelecek ve oyun T-800 Endoskeleton olarak oynanabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here