Gears of War 5 çıkış tarihi ve kapak tasarımı Tayvan kökenli bir derecelendirme şirketi tarafından sızdırılmış olabilir. Şirketin sitesinde çıkış tarihi olarak 10 Eylül yazıyordu. Sonrasında bu siteden hızlıca silindi. Bu sızıntı elbette yanlış olabilir lakin eğer doğruysa, XBox ve Gears of War sevenler için E3 veya daha öncesinde Microsoft tarafından bir açıklama olacağı kesin gibi. Gears of War 5, Microsoft’un XBox açılışında E3 2018’de duyurulmuştu. Bu duyuruda oyun içi görüntülerin çokluğu ve bir oynanış videosunun bulunması tabii çıkışın 10 Eylül olabileceğinin bir göstergesi. O zamandan beri oyun bir sessizliğe gömülmüştü. Belki de bu yakın tarihte çıkış zamanının açıklanacağının bir kanıtıdır.

Kapak tasarımına gelecek olursak iki kapak tasarımı söz konusu. Bu tasarım için diyebileceğimiz, kapak karakterlerin tasarımını ön planda tutmak için oluşturulmuş. Merkezde Kait Diaz, arkasında Lokust Queen Myrrah ve Marcus Fenix ile öne çıkıyor.

Diğer kapak tasarımında ise sade bir şekilde logo öne çıkmış durumda.

Gears of War 4 XBox One’da çıkalı tam 3 yıl oldu. Oyunun hayranları yeni oyunun gelmesi konusunda oldukça heyecanlı görünüyor. Geçen yıl 2019’da Gears 5 lansmanının onaylanmış olması oluşan sızıntıları onaylıyor. Oldukça profesyonel olan kapak tasarımına da baktığımızda işlerin sonuna gelindiği oldukça ortada. Eğer sızıntı doğruysa Microsoft neredeyse kesinlikle XBox için oyun hakkında bir açıklama yapacaktır, yani sızıntının doğru olup olmadığı bir aydan kısa süre içerisinde öğrenmiş olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here