Farklı türleri harmanladığı müziği ve eğlenceli şarkı sözleriyle hayatımıza giren Gaye Su Akyol, Songlines Dergisi tarafından düzenlenen Songlines Music Awards’da son albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir ile En İyi Sanatçı Ödülü’nün sahibi oldu!

Her yıl düzenlenen, farklı coğrafi bölgeden katılan sanatçılara ödüllerin verildiği etkinlikte, En İyi Sanatçı Ödülü’nün sahibi olarak uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini daha ekleyen sevilen sanatçı Instagram hesabından yaptığı paylaşımında “Dünyanın en önemli ve köklü müzik dergilerinden Songlines’tan bu ödülü almak büyük mutluluk ve gurur. Ben yine de “övgünüzle övünmem, yerginizle yerinmem” şiarıyla yaşamaya, üretmeye devam edeceğim” ifadeleri ile mutluluğunu sevenleri ile paylaştı.

View this post on Instagram

SONGLINES – En İyi Sanatçı Ödülü 2019♥️ Dünyanın en önemli ve köklü müzik dergilerinden Songlines’tan bu ödülü almak büyük mutluluk ve gurur. Ben yine de “övgünüzle övünmem, yerginizle yerinmem” şiarıyla yaşamaya, üretmeye devam edeceğim. Dünkü ödül töreninde yaptığım konuşmanın türkçe çevirisi aşağıda. Birlikte nice maceralara: Çok anlamlı ve harika bir ödül. Teşekkür ederim! Haydi o zaman biraz gerçeklerden bahsedelim. Dürüst olmak gerekirse bu, benim için son derece sert bir yolculuktu. Sadece bireysel yolculuğumdan bahsetmiyorum, vize sürecinden de bahsediyorum. Bildiğiniz gibi Türkiye bir süredir şu meşhur “3. Dünya Ülkesi” etiketiyle anılıyor. Bu açıdan bakılınca, bu salonda, farklı ülkelerden gelen hemen herkes aynı etikete sahip -bu her ne anlama geliyorsa- Ne yazık ki pekçok konuda daha fazla bedel ödemek zorunda bırakılıyoruz, yalnızca ekonomik olarak değil, duygusal, zihinsel olarak da. Buna mecburuz; politik, ekonomik ve sosyal gerçekleri bertaraf etmek için başka şansımız yok gibi görünüyor. Türkçede “coğrafya kaderdir” diye bir cümle vardır. Bütün varoluşum, bu önyargıyla mücadele etmek için seferber olmuş durumda, kainata “istikrarlı hayalin hakikat olduğunu” göstermeye çalışıyorum. Ve şu “dünya müziği” tanımı, bu da oldukça problemli. Pekçok farklı türde müzik ve tek ortak payda; “bu müzikleri yapan kişiler Amerika Birleşik Devletleri veya Birleşik Krallık’tan değil”, o halde hepsine dünya müziği diyelim? Hmm son derece ilginç 🙂 Herneyse, sanırım ana fikri biliyoruz. O halde; Chris, harika bir arkadaş, veteran bir müzisyen, Glitterbeat’in kurucu ortağı, müthiş bir iş arkadaşı ve müziğimi keşfedip dünyadaki insanlara ulaştıran kişi olarak sana teşekkür etmek istiyorum. Glitterbeat ekibi, süper klâs bir plak şirketi olduğunuz için teşekkür ederim, desteğinizi her zaman hissettim. Anneme ve babama teşekkür etmek istiyorum. Babam burada olmayı çok istedi ancak sert vize yükümlülükleri dolayısıyla maalesef gelemedi. Yıllardır birlikte turnelere çıktığımız grubuma teşekkür etmek istiyorum. Görkem; birlikte kaydedip bu müziği gerçeğe dönüştürebildiğimiz için… (devam ediyor—->)

A post shared by 🚀İSTİKRARLI HAYAL HAKİKATTİR (@gayesuakyol) on

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here