Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
62

Görev adamı diyebileceğimiz oyuncular vardır. Ön planda olmaya çalışmayan, ona verilen rolleri ne olduğuna bakmaksızın en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan, kötü adamı oynamaktan çekinmeyen oyuncular. Bu tarz oyuncular genelde yan rollerde karşımıza çıkar. Filmin oyuncularına baktığımızda “Aaa bu mu oynuyormuş burada?” deriz. İşte bu oyunculardan biri, belki de en iyisi Gary Oldman. Biz de bu listemizde Gary Oldman’ın asla unutulmayacak 5 karakterini listeledik.

5) Jim Gordon – Batman Serisi

Gary Oldman’ı övmeden önce, yönetmenin bu güzel seçimi için tebrik etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Gary Oldman, Jim Gordon rolü için biçilmiş kaftan. Ona verilen kısıtlı ama önemli rolde mükemmel bir iş çıkartarak keşke Jim Gordon’ın ön planda olduğu bir seri izleseydik dedirtti bize.

4) Jean-Bapitste Emanuel Zorg – The Fifth Element

Garip tipli karakterleri barındıran The Fifth Element, Gary Oldman’ın garip saçları ve mükemmel mimikleriyle izlerken insanı mest eden oyunculuğa sahiplik yapan bir film. Filmi izleyince anlatmaya çalıştığımız oyunculuğu daha iyi anlarsınız.

3) Stansfield – Leon

Dedik ya görev adamı olan oyuncular vardır diye. Gary Oldman için Stansfield karakteri bunun için mükemmel bir örnek. Jim Gordon karakteriyle iyi bir insanı çok iyi oynayan Gary Oldman’ın, Stansfield karakteriyle “kötü insan” rolünü ne kadar iyi oynadığını gördük ve izlerken biz de küfür ettik Stansfield’e.

2) Sirius Black – Harry Potter Serisi

Gary Oldman’ın belki de en çok bilinen karakteri Sirius Black. Çoğumuzun çocukluğuna damga vurmuş, bizim de Harry gibi vaftiz babamız olarak gördüğümüz, sesini duyduğumuzda içimizi umutla dolduran bir karakter. Gary Oldman’ın oyunculuğunu konuşacak olursak, sadece Azkaban Tutsağı’ndaki rolüyle ne kadar iyi bir iş çıkarttığını görebiliriz. Filmin başında, hapisten kaçan manyak seri katil rolünü o kadar iyi oynamış ki sonradan Harry’nin vaftiz babası olduğunu anladığımızda hepimiz şaşırdık. Orda ki duygu geçişini o kadar iyi vermiş ki helal olsun demekten başka bir şey diyemiyor insan. Gary Oldman’ın Sirius Black rolünü bu kadar iyi oynadığını görünce insan, Jack Sparrow’u nasıl oynar acaba diye düşünmüyor değil. Seni unutmayacağız Sirius Black.

1) Winston Churchill – Darkest Hour

Şu ana kadar yazdığımız diğer karakterlere bakarsanız hepsinin yan rol olduğunu fark etmişsinizdir. Gary Oldman’ın ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu da biliyorsunuz. Bu adama başrol verince neler olduğunu hepimiz gördük. Oscar’da ilk kez “En İyi Erkek Oyuncu” adayı oldu ve ilk adaylığında ödülü kazandı. Gary Oldman’ı daha fazla filmde başrolde görmeyi umut ediyoruz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
62

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here