Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Dikkat: Bu yazı, Game of Thrones 7. sezon son bölümünden spoiler içermektedir.

İzleyenlerin büyük bir merakla takip ettiği Game of Thrones‘un son sezonunu geçen sene izledik. Efsane dizinin efsane 7. sezon final bölümü, arkasında çok fazla soru işareti bıraktı. Hatta öyle ki, bölümün sonundaki bol dram dolu sahne, birçok insanı gerçekten şoke etti ve hakkında bolca konuşturdu.

Akgezen’e dönüşen Viserion ve onu süren Night King‘in duvarı yıkmalarını ve duvardaki Tormund’la Beric’in kaçışlarını izlemiştik.

Sonrasında bu konu hakkında yazılan yazılar oldu. Bazıları Tormund ve Beric’in duvar çökmeden güvenli bölgeye ulaştığını, bazıları ise çoktan öldüklerini söylüyordu.

HBO, final bölümü olan “The Dragon and the Wolf”u 2018 Emmy Ödülleri’nde yarışması için teslim etti. Bu da senaryonun incelenebilmesine olanak sağladı.

Senaryoda Tormund ve Beric’e ne olduğuna dair olan kısım ise dikkatleri çekti.

Sondan bir önceki cümlede Tormund ve Beric’in buzdan yapılmış merdivenlere yöneldiğini ve gözden kaybolduklarını okuyoruz. Yani ikili merdivene ulaştıklarında hayattalar ancak senaryo bundan sonrasına ışık tutmuyor. Bu sahneden çekilen fotoğraflar merdivenler ve küçük yapılar gibi duvarın daha önce görmediğimiz bölümünü aydınlatıyor; belki de görebildiğimizden çok daha fazla merdiven vardır.

Ne açıdan bakarsak bakalım, Tormund ve Beric’in sonraki sezonda görüleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here