*Dikkat, bu haber spoiler içermektedir.*

Geçtiğimiz Pazar gecesi dünyanın 10 yıldır nefes tutarak takip ettiği Game of Thrones finalini yaptı ancak finaliyle birlikte güzel haberleri de beraberinde getirdi. Haberlere göre Game of Thrones evrenine veda etmememize daha çok varmış gibi görünüyor çünkü ufukta görünen spin-off diziler var. Heyecanımızı kaybetmeden haydi detaylara geçelim.

İlk olarak Arya Stark hayranlarına üzücü bir haberimiz var. Arya’nın final bölümünde Westeros’un batısına açılması ile Arya’nın batıdaki maceralarını konu alacak olan bir spin-off olabileceği hakkında dedikodular çıkmaya başlamıştı. Ancak HBO’nun yöneticisi Casey Bloys yalanladı. Arya odaklı bir spin-off olmadığını, Game of Thrones’un finali için de David Benioff ve D.B. Weiss‘ın gayet iyi bir iş çıkardığını söyledi. Game of Thrones’u noktalamayı büyük bir uçağı indirmeye benzeten Bloys, Benioff ve Weiss’ın bu zorlu görevin altında başarıyla kalktığını ve herkesi mutlu edecek bir son hazırlamanın imkansız olduğunu ifade etti.

Gelelim diğer spin-off dizilerine. Evet yanlış okumadınız, planlanan toplamda 4 adet Game of Thrones spin-off dizisi mevcut ve bu dörtlünün üçü Game of Thrones hikayesinin geçtiği zamanın öncesinde geçecek. İkisinin konusunu şu an bilmesek de birinin konusu belli. The Long Night kod adlı ilk proje White Walkers‘ın tarihini anlatacak. Night King‘in Children of Forest tarafından dönüştürülmesinden sonrasını konu alan dizinin pilot bölümü için resmi onay alınmış ve çekimler Temmuz‘da başlayacak. Dizide rol alacak olan isimlerin birkaçı ise şunlar: Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Dixie Egerickx, John Simm, Richard McCabe, Marquis Rodriguez, John Heffernan, George Henley ve Jamie Campell Bower.

Jane Goldman ve George R. R. Martin’in birlikte çalıştıkları bu dizinin gösterim tarihi olarak şimdilik 2020’nin çok erken olduğu, dizinin çıkışı için 2021’in daha mümkün bir tarih olduğu söylendi. Bizeyse şimdilik beklemek kalıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here