(Game of Thrones’un önceki sezonlarından ve 7. sezon 4. bölümden spoiler içerir.)

Game of Thrones dizisinin yayımlanan en son bölümü “The Spoils of War (Savaş Ganimeti)“, büyük bir savaşa sahne oldu. Savaş sahnesinin nasıl bu kadar gerçekçi çekildiğini merak ediyor olabilirsiniz. HBO da böyle düşünmüş olacak ki; bu savaş sahnesiyle ilgili, yapımcı D.B. Weiss ve David Benioff‘un yanında yapım tasarımcılarının, patlayıcı uzmanlarının, at ustalarının, dublörlerin, görsel efekt uzmanlarının ve birçok farklı kişinin yer aldığı bir kamera arkası videosu yayımlandı. Bu sahne birçok kişiye göre 6. sezondaki “Battle of Bastards (Piçlerin Savaşı)“ndan bile daha büyük bir sahneydi. Yapım ekibi sahnenin çekimi için pek çok hava kamerası kullanmış ve kameraların bazıları bir ejderhanın saldırı hızına uygun olması için 115 km/saat hızla hareket ediyormuş.

Görsel efektlerle bir dizi savaş sahnesi yapılırken, özellikle ateş içinde olan pek çok da dublör varmış. 20 dublör çekimdeyken gerçekten ateşler içindeymiş, ki bu bir TV dizisine göre bir rekor sayılabilir. Ayrıca at üzerinde yer alan da oldukça fazla insan varmış ve bu da sahnenin neden bu kadar gerçekçi olduğunu açıklıyor.

Yapım tasarımcılarının da videoda  belirttiği gibi, Game of Thrones dizisi görüntüye geldiğinde her zaman, önceki sezonlara göre, kendi performansının üzerinde yer almayı başarıyor.

Kamera arkası videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here