Game of Thrones dizisinin bu zamanın en popüler dizileri arasında olduğu bir gerçek. Peki dizideki karakterleri başka oyuncular canlandırsa nasıl olurdu? O karakterleri yine bu kadar çok sevebilir miydik? İşte bu yazımızda, dizideki karakterler için aslında hangi oyuncuların düşünüldüğü ya da dizinin pilot bölümünün hangi oyuncularla çekildiği gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Gillian Anderson

Gillian Anderson Daily Mail ile yaptığı bir röportajda, Game of Thrones’taki bir rolü Downtown Abbey‘de yer almak için geri çevirdiğini açıkladı. Anderson geri çevirdiği rolün ne olduğunu bilmese de, rolün Cersei Lannister ya da kızıl rahibe Melisandre olduğu düşünülüyor.

Isobel Meikle-Small 

Isobel Meikle-Small ve Sophie Turner, Sansa Stark rolü için son ikiye kalan isimlerdi ve rol sonunda Sophie’nin oldu. Isobel ise ilk önce üzüldüğünü dile getirse de daha sonra rolün aslında kendisine uygun olmadığı açıklamasını yaptı.

Jennifer Ehle

Jennifer Ehle, Catelyn Stark için seçilen isimdi ve dizinin yayımlanmayan pilot bölümünde de yer aldı. Fakat diziyi bırakmak zorunda kalan Ehle’nin yerine seçilen isim Michelle Fairley oldu. Sezon prömiyerinden önce Ehle’nin sahneleri, Fairley ile tekrar çekildi.

Sam Claflin 

Sam Claflin 2016’da verdiği bir röportajda Game of Thrones dizisi yayımlanmadan önce, dizi için seçmelere katıldığını açıkladı. Seçmelere katıldığı roller ise Jon Snow ve Viserys Targaryen‘di. Claflin iki karakter için yapılan seçmeleri de geçmişti ama The Hunger Games‘de Finnick Odair olarak yer almayı tercih etti.

Tamzin Merchant

Tamzin Merchant da ejderha kraliçesi Daenerys Targaryen olarak seçilen isimdi ve Ehle gibi yayımlanmayan pilot bölümde yer almıştı. Ama pilot bölüm tamamen bir felaket oldu ve sahneler bildiğimiz Khaleesi ile baştan çekildi.

Kaynak: Variety

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here