Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Türkiye’de sahnesi ve tiyatroya dair çeşitli atölyeleriyle ülke tiyatrosunun gelişmesine önemli katkılar sağlayan ve geçtiğimiz günlerde Direklerarası Seyirci Ödülleri‘nde “Yenilikçi Tiyatro” kategorisinde ödül kazanan “When in Rome” adlı oyunun sahnelendiği GalataPerform’dan geçtiğimiz ay ayrıntılı olarak bahsetmiştik. Dilerseniz buradan hala sahnelenmekte olan oyunların künyelerine göz atabilirsiniz. Biz şimdi mevcut kadroya dahil olan yeni bir oyundan bahsedeceğiz:

Agamemnon

Yazan: Rodrigo Garcia
Çeviren: Nihal Mumcu
Yöneten: Sercan Özinan
Dekor-Işık-Afiş Tasarımı: Ecem Dilan Köse
Oyuncu: Vahit Sarıtaş

Aishkylos’un Agamemnon oyununda efsaneye göre Troya Savaşı sonrası eli boş gelmeyen büyük komutan Agamemnon, ganimet olarak Kasandra’yı getirmişti. Peki günümüzde sıradan bir adam Truva değil de süpermarketten dönerken hiç istemediği alakasız bir sürü şeyle eve gelirse ne olur? Kontrolünü kaybeden bu adam süpermarket poşetlerini bütün ağırlıklarıyla önümüze yığıp ‘temel ihtiyacını’ giderir iken şunu sorduruyor: Bu b.ktan trajedi içinde umudu nerede aramak lazım?

Siz de kendi trajediniz içinde umudunuzu nerede bulacağını bilemeyenlerdenseniz bu oyunu muhakkak izlemenizi tavsiye ediyoruz. Ancak GalataPerform oyunları elbette bu kadarla bitmiyor ve Nisan ayı etkinlik takvimini de tiyatro severlerin huzuruna bırakıyoruz!

 • Agamemnon=Süpermarket: 25 Nisan – 20.30-GalataPerform
 • Balat Monologlar Müzesi: 15 ve 29 Nisan – 15.00 –  Yuvakimyon Kız Lisesi 
 • Ay Işığında Gökkuşağı: 26 Nisan – 20.30 – GalataPerform
 • Ailemizin En Güzel Sırrı:
  12 ve 27 Nisan – 20.30 – GalataPerform
  20 Nisan – 20.30 – Atakent Kültür ve Sanat Merkezi
 • Tato:
  16 Nisan – 20.30 – Das Das Sahne
  18 Nisan – 20.30- TOY İzmir
  26 Nisan – 20.30 – TOY İstanbul
  30 Nisan – 20.30 – Kadıköy Emek

Ayrıntılı bilgiye GalataPerform‘dan, biletlere de ister Biletix‘ten isterseniz de gişeden sahip olabilirsiniz. Ayrıca 5+ kişilik öğrenci gruplarına indirim yaparak daha çok gencin tiyatroyla bir arada olmasına katkı sağladıklarını eklemeden de geçmeyelim.

İyi seyirler!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here