En güzel kadınlardan biri olan Laetitia Casta’nın kocası Louis Garrel etkileyici bakışlarıyla beyaz perdenin aranan aktörlerinden. Genç yaşta olmasına rağmen Avrupa sinemasında çoktan yerini aldı bile.

Garrel sadece harika bir aktör değil aynı zamanda da bir moda tutkunu. Kırmızı halıda tüm çekiciliğiyle smokin içinde boy gösterirken, günlük hayatta rahat ama şık bir stil tercih ediyor. İtalya ve Fransa’da Vogue Homme dergisine kapak olması ve Valentino reklam kampanyasının yüzü olmayı kabul etmesi modaya olan ilgisini destekler nitelikte. Moda tutkusunun yanı sıra, Garrel’in kendisine ve hayatına dair birkaç bilgiyi de sizler için derledik.

Sinemacılık Onlarda Aile Mesleği

Tüm aileniz sinemada ise başka bir alan seçmek mümkün mü? Ailesinin geçmişi, genç Louis’in kaderini sinema ile mühürlemişti. Babası, ünlü Fransız yönetmen Philippe Garrel, oğluyla birçok film çekti. Annesi Brigitte Sy, bir aktris ve senarist; büyükbabası Maurice Garrel de bir aktördü. Ve bunlar sadece Garrel’in akrabaların bir kısmı. Kendisi aynı zamanda yapımcı ve oyuncu olan Thierry Garrel’in yeğeni ve aktör Jean-Pierre Léaud’ın vaftiz çocuğu.

Kendi Filmini Yaptı ve Senaryosunu Uyarladı

Garrel Jr., babasının ayak izlerini takip etmeye ve kendini yönetmen olarak denemeye karar verdi. 2015 yılında ilk uzun metraj filmi “Les Deux Amis”in prömiyeri yapıldı. Mona adında bir kıza aşık olan iki eski arkadaşın hikayesini anlatan film, 15 yaşındaki Garrel’in okul tiyatrosunda oynadığı Alfred de Musset’in “Les Caprices de Marianne” adlı oyunundan uyarlamaydı.

Celine Adında Bir Kız Çocuğu Var

Ünlü oyuncu, uzunca bir süre müzisyen Carla Bruni’nin ablası Valeria Bruni-Tedeschi ile birlikteydi. Aşk hikayeleri 2007 yılında “Actrices” filminin setinde başladı. 2009 yılında çift, Senegal’den Celine ismini verdikleri bir kızı evlat edindiler.

Hayatındaki ve Filmlerindeki Kadınlar

Garrel’in hayatında gerçeklik ve sinemanın yoğun bir şekilde iç içe olduğu inkar edilemez. Yetenekli oyuncu gerçek hayatta ondan 19 yaş büyük olan Valeria Bruni-Tedeschi’ye ile uzun yıllar bir ilişki içerisindeydi. Yaşça kendinden büyük kadınlarla olan bunun gibi karmaşık ilişkilerini sinemaya da aktardı. Garrel, Valeria ile “Actrices” ve “Un Château en Italie” filmlerini çekti. Babasının yönetmenliğini yaptığı “That Summer of Passion” filminde, Garrel’in canlandırdığı karakter Monica Bellucci ile evliydi. “La Jalousie” filminde yine kendinden büyük olan artist Anna Mouglalis ile bir ilişkisi vardı.

Bu arada, yeni eşi Laetitia Casta da yakışıklı oyuncudan biraz daha yaşlı. Garrel ayrıca evli kadınlarla ilişki yaşamayı da aldırmıyor, ama tabii ki filmlerde; “The Illusion of Love” filminde Marion Cotillard ve “La frontière de l’aube” filminde ise Laura Smet ile olduğu gibi.

Asla Gülümsemez

Gerçek şu ki, Garrel’i göz alıcı bir gülümsemesiyle değil, somurtkanlığıyla seviyoruz. Hatta filmlerde ve fotoğraflarda onu gülümserken çok nadir görürsünüz. Louis’in kendisinin de dediği gibi, bu durum hayranları arasında dalga konusu haline gelmiştir. Bir gün çekimler sırasında bir fotoğrafçı ondan gülümsemesini istemiş ve polaroid fotoğrafını çekmiş. Sonuçları gördüklerinde, oy birliği ile gülümsememesi gerektiği sonucuna varmışlar. Garrel, bu konu hakkındaki düşüncelerini biraz ironik bir şekilde aktarıyor. Büyük burnu yüzünden kendini çirkin olarak nitelendiren aktör, bu nedenle seyirciyi kırmızı halının üzerinde sadece ufak bir tebessüm ile selamlamayı tercih ediyor.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here