90’lı yılların başından itibaren popüler türler arasına giren ve günümüzde de müzik piyasasında önemli bir yeri olan elektro pop türünün Fransız öncüleri göz ardı edilemez başarılarıyla bu alandaki varlığını sürdürüyor. Arthur Dubreucq yani Kazy Lambist de Fransız elektro pop’unun en yeni ve genç seslerinden biri.

Çocukken piyano eğitimi alarak başladığı müzik hayatına rock ve caz gruplarında yer alarak devam eden Kazy Lambist, lise yıllarında kendi şarkılarını üretip Souncloud’a yükleyerek tanınan sanatçılardan biri.

İlk olarak 2014 tarihli Headson teklisini piyasaya süren sanatçının bilinirliğini arttıran çalışması ise On You teklisi içinde yer alan Doing Yoga ve On You şarkıları oldu.

On Fire, Shutdown, Be Yourself, Love Song gibi teklilerini yayımlayan Kazy Lambist‘in ilk stüdyo albümü 33 000 FT. 2018 yılında piyasaya sürüldü. 15 şarkıdan oluşan bu albümün en ilgi çeken parçaları Do You, Annecy ve Glasses işbirliğindeki Love Song oldu.

Şarkılarını İngilizce olarak seslendiren Fransız sanatçı, Fransızcanın günlük hayatındaki etkisinden uzaklaşmak ve kendi dünyasını yaratmak için böyle bir yol izlediğini söylüyor.

Müzik yaparken genelde insanların ve mekanların etkisinde kalan Kazy Lambist, bazı filmlerden de ilham aldığından bahsediyor. 60’lı yılların Fransız filmlerine hayranlık besleyen sanatçı, bir röportajında başarılı yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın son filmi Ahlat Ağacı‘nı da beğendiği gerçeğiyle baş başa bırakıyor bizleri.

Türkiye sahnesinden Jakuzi, Gaye Su Akyol, Lin Pesto ve Büyük Ev Ablukada gibi müzisyenleri dinlediğinden bahseden Kazy Lambist son olarak Amoué ve Jowee Omicil ile birlikte çalıştığı teklisi Tous les jours‘u dinleyenleriyle buluşturdu. Sanatçının ufukta yeni bir albümü olup olmadığı ise henüz belirsiz.

Kaynak: 1, 2

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here