Foster The People, 2009 yıllında Los Angeles, Kaliforniya’da kurulan Amerikalı indie pop müzik grubudur. Grubun üyeleri; Mark Foster (solist, klavye, piyano, synthesizer, gitar, programlama ve perküsyon) ve Mark Pontius‘dur (bateri ve perküsyon).

foster the people 2009 ile ilgili görsel sonucu

Mark Foster, grubu Los Angeles’ta birkaç yılını müzisyen ve jingle çalışanı olarak geçirdikten sonra kurdu. Foster, “Pumped Up Kicks” şarkısını yazdıktan sonra şarkı 2010 yılında internette büyük bir başarı elde etti. Grup böylece Colombia Records’un kolu olan Startime International’la sözleşme imzaladı ve küçük kulüplerde şarkı söyleyerek bir hayran kitlesine ulaştı.

foster the people torches ile ilgili görsel sonucu

Mayıs 2011’de ilk albümleri Torches‘u yayınladıktan sonra, “Pumped Up Kicks” 2011’in ortalarında radyolarda da büyük bir başarı elde etti. Şarkıları Alternative Songs müzik listesinde bir numaraya kadar, Rock Songs müzik listesinde üç numaraya kadar ulaştı ve Billboard Hot 100 müzik listesinde de üç numaraya yerleşti; ayrıca Adult Top 40 ve Mainstream Top 40 müzik listelerine de girmeyi başardı.

1.Helena Beat
2. Pumped Up Kicks
3. Call It What You Want
4. Don´t Stop (Color on the Walls)
5. Waste
6. I Would do Anything for You
7. Houdini
8. Life On the Nickel
9. Miss You
10. Warrant

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here