Fortnite’da Sezon 5 yaklaşırken gizemli bir gerisayım oyuncuları merak içerisinde bırakmıştı. Hakkında birçok teori ve spekülasyon olan bu gerisayım sonunda bitti. Görülüyor ki bu gerisayım, bir roketin ateşlenmesi için kalan süreyi ifade ediyormuş. Yalnızca bir kez gerçekleşen bu eventin sonucunda gökyüzünde oluşan yarık hala görülebilir durumda. Yabancı oyun medyası tarafından bu olay “gelmiş geçmiş en büyük kolektif oyun anı” olarak değerlendirildi.

Gerisayımın son dakikalarında sayımı takip eden ibirçok oyuncunun, sonucu görebilmek adına serverlara yüklendiği ama bu yoğunluk içerisinde dahi serverlarda bir çökme yaşanmadığı, roket atışının her oyunda aynı anda yapılabildiği biliniyor. Böylesine yoğun bir ilgiyi karşılayabilmek her şirket için mümkün değil, bu açıdan Epic Games’i tebrik etmemek elde değil.

Gören kullanıcıların anlattığına göre olay şu şekilde meydana gelmiş: Anarchy Acres’tan kalkan roketin Titled Towers tarafına hareket etmesi bekleniyormuş zira lazerler o yönü gösteriyormuş. Fakat hareket halinde iken görünmez bir kalkana çarpan roket kontrolden çıkarak gökyüzüne doğru hareket etmeye başlamış ve sonuç olarak gökyüzünde bir yarık bırakmış.

Sezon 4’ün bir meteor çarpması ile başlamışken, oyuncular Sezon 5’in başlangıcında da de bu yarık ile alakalı bir gelişme bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here