Fortnite yeni çıktığı Android gibi platformlar dahil tüm platformlarda çapraz platform desteğine sahipti. Bilmeyenler için basitçe tanımlayalım: Çapraz platform desteği oyuna başka tip cihazlarla karışık oyun oynama fırsatı sunuyor. Örneğin Windows üzerinden oynadığınız oyunda karşınıza XBOX One, Mac, Nintendo Switch, iOS ve Android üzerinden oynayanlar da çıkabiliyordu.

PlayStation için ise bu durum farklıydı. Fortnite’ı sadece diğer PlayStation sahibi kişilerle oynayabiliyordunuz. Aslında bu PlayStation için yeni bir durum değil çünkü önceden de buna benzer şekilde kısıtlanmış sistemli oyunlara sahipti. Sony önceden XBOX One ile Rocket League ve Minecraft oyunlarının çapraz platform olarak oynanmasını engellemişti. Aynı zamanlarda Microsoft ile Nintendo sürpriz bir şekilde anlaşarak Minecraft’ın iki platform arasında oynanabilmesi için engelleri kaldırmışlardı.

Bu durum en çok aynı anda ikisi üzerinden de oyun oynayan kişileri etkiliyordu çünkü diğer platformlar için aynı hesabı kullanabilirken PlayStation üzerinden Fortnite’ı oynayabilmek için PlayStation üzerinde ayrı bir hesap açmanız gerekiyordu. Bu durumda iki ayrı hesap ve eğer skin satın almayı sevenlerdenseniz 2 kat daha fazla harcama demek oluyordu. İşte yakında Fortnite için bu sorunlar tarihe karışacak gibi görünüyor. Fortnite’ın çapraz platform desteği beta olarak bugün yayınlandı ve yakında tam desteğini alıp özgürce oynayabileceğiniz bir oyuna dönüşecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here