Yeni Albüm, Yeni Şarkı ve Yeni Bir Merhaba

Geçtiğimiz günlerde Foo Fighters‘ın “The Sky Is a Neighborhood” adlı yeni şarkısının video klibi yayımlanmıştı. Şarkı, “Concrete and Gold” isimli yeni albümlerinde yer alıyor olacak. Albümün çıkış tarihi ise 15 Eylül!

Albümün Diğer Parçaları

(Concrete and Gold’un albüm kapağı)

01. T-Shirt
02. Run
03. Make It Right
04. The Sky Is a Neighborhood
05. La Dee Da
06. Dirty Water
07. Arrows
08. Happy Ever After (Zero Hour)
09. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Kliplerin Arkasındaki İsim

Çekimleri Mayıs ayında San Francisco‘da tamamlanan video klibin yönetmenliğini grubun vokalisti Dave Grohl üstlenmiş durumda. Aynı albümün “Run” isimli diğer parçasının klibinin de yönetmenliğini yapmış kendisi.

Klibin Starları Grohl’un Melekleri

Dave Grohl 11 yaşındaki kızı Violet ile 8 yaşındaki kızı Harper‘a eğer isterlerse, klipte oynayabileceklerini söylemiş, kızları ise bu teklifi hemen kabul etmişler.

Rolling Stone‘a verdiği röportajda “Klibin yapımında çocuklarınızla nasıl çalıştınız?” sorusuna ise Dave Grohl şu yanıtları verdi:

“Evdesiniz ve çocuklarınızla hayali kurmaca oyunlar oynuyorsunuz. Açıkcası bizim de yaptığımız bundan çok farklı değildi. Klipte bazı sahnelerde çocukların oturup kitap okuması gerekiyordu bazılarında ise yatakta zıplamaları… Benim de çocukların da inanılmaz bir hayal dünyası var. Bu yüzden onlara bazı şeyleri hayal ettirip yaptırmak benim için pek de zor olmadı.”

Klipte Bizi Neler Bekliyor?

Klipte, grup üyeleri çatının tam tepesinde müziklerini icra ediyorlar. Violet ile Harper da alt katta içinde şarkı sözlerine ait olan bir hikaye kitabını okuyorlar.

Ritimlere tam kendimizi kaptırmışken, birden tavanda açılan deliklere takılıyor gözlerimiz. Grubun hızlanan performansıyla artan deliklerden süzülen ışıklar takımyıldızını anımsatıyor.

“Gökyüzü” gibi sonsuz bir sembole duyulan gizem ve hayranlığı bize Violet ile Harper’ın gözünden yaşatan klibi, biz açıkcası çok beğendik. Çok da fazla klibin büyüsünü kaçırmadan aşağıya sizin için klibi bırakıyoruz ve iyi seyirler diliyoruz.

 

Bonus

Albümün ikinci parçası “Run” ın video klibine bakmak isterseniz:

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here