Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Sanatın bir parçası olan dansı adım adım kağıda döken bir sanatçı var. Niege Borges Alves. Brooklyn merkezli sanatçı grafik tasarım mezunu bir grafik tasarımcı ve illüstratör. Film ve dizilerde hafızalara yer edinmiş unutulmaz dans sahnelerini adım adım sanatıyla buluşturan sanatçı eğlenceli işi ile sanatseverlerden tam not almış durumda.

Sanatçının diğer projelerini de web sitesinden takip edebilirsiniz. Niege Borges

Birçok başarılı projede yer alan sanatçının çalışmalarını sizler için derledik.

PULP FICTION

Dans denilince akıllara ilk gelecek filmler arasında yer alan Pulp Fiction, ikonik hale gelmiş filmler arasında. Ucuz Roman olarak Türkçe’ye çevrilmiş olan Pulp Fiction, En İyi Film dahil 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı’nı kazanmıştır.

LITTLE MISS SUNSHINE

Küçük Gün Işığım veya özgün İngilizce adıyla Little Miss Sunshine, 2006, ABD yapımı komedi-drama filmi. 79. Akademi Ödülleri’ne En İyi Film dahil 4 dalda aday olurken bunlardan ikisini kazandı.

TOP HAT

1935 yapımı Müzikal Komedi/Romantik Film olan Top Hat unutulmaz dansları ile sinema dünyasında büyük yankı uyandıran filmlerden. Horace Hardwick, şov dünyasında bir prodüktördür ve yapacağı yeni işte, Jerry Travers’in performansını sergilemesini istemektedir. Jerry gerçekten iş için biçilmiş kaftandır ve çalışmalar için kolları sıvar. İnanılmaz dans yetenğiyle şova hazırlanırken, alt komşusu olan Dale Tremont’u yaptığı gürültülerle çılgına çevirir. Duruma sinirlenen genç kadın yukarı şikayet etmek için çıktığında ikilinin arasında gerginlik olur. Ancak Jerry, güzel Dale’a ilk görüşte tutulur. Ona sayısız güller gönderir sonrasında. Dale da tıpkı Jerry gibi şov için Venedik’e çağrılmıştır ve bu birtakım olayları da beraberinde getirir.

FAMILY GUY

Family Guy, Seth MacFarlane tarafından yaratılan FOX’da yayınlanan ABD animasyon televizyon dizisidir. 1999’dan bu yana renkli karakterleri ile kitlesini her geçen gün büyüten dizide, işlediği konuların yanı sıra karakterlere özgü şeyler ile seyirciyi ekrana bağlamaya devam ediyor.

 SIX FEET UNDER

Six Feet Under HBO tarafından yapılmış bir televizyon dizisidir. Dizinin 63. ve son bölümünün yayın tarihi 1 Temmuz 2007’dir.  Görünüşte sıradan bir aile olsa da babalarının ölümünden sonra işlerin değiştiği, herkesin gerçek yüzünün ortaya çıktığı dizide unutulmazlar arasında elbette dans sahneleri de mevcut.

 THE OFFICE

The Office, Emmy ve Altın Küre ödüllü komedi dizisi. Ofiste geçen günlük hayatı konu alan dizi, eğlenceli yanları ve unutulmaz dansları ile hafızalara kazınanlar arasında.

 FRIENDS

Friends, David Crane ve Marta Kauffman tarafından yaratılmış Amerikan yapımı sitcom türünde bir dizidir. 22 Eylül 1994 ile 6 Mayıs 2004 tarihleri arasında NBC’de yayınlanan dizi, on sezon sürdü. İnsanların konusu açıldığında hala ilk defa izliyormuşçasına anlattıkları dizi de akıllarda kalan şeyler arasında elbette danslar da yer alıyor.

 IT’S ALWAYS SUNNY IN PHILADELPHIA

It’s Always Sunny in Philadelphia, 4 Ağustos 2005’te FX kanalında yayına başlamış bir komedi dizisidir. Dizi aynı zamanda oyuncuları olan Rob McElhenney, Glenn Howerton ve Charlie Day tarafından yaratılıp geliştirilmiştir.

 SINGIN’ IN THE RAIN

Singin’ in the Rain 1952 yapımı Amerikan müzikal komedi filmi. Filmin önemli rollerinde Gene Kelly, Donald O’Connor ve Debbie Reynolds oynamıştır. Filmin yönetmenliğini ise Gene Kelly ve Stanley Donen birlikte yapmıştır.

kaynak: 1 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here