İlk Türk kadın şarkı sözü yazarı olan ve Türk pop müzikte değerli ve kayıtsız kalınamaz bir emeği olan Fikret Şeneş için uzun süredir yapılacağı konuşulan saygı albümü bugün dijital platformlarda yerini aldı.

Sevilen birçok ismin yer aldığı “Kimler Geldi Kimler Geçti” adlı albümde, şarkılarında Fikret Şeneş imzasını sıklıkla gördüğümüz Ajda Pekkan‘ın yer almayacağı aylardır konuşulan bir konuydu. Pekkan, röportajlarından birinde Çapa ailesine olan kırgınlığından dolayı albüme dahil olmayacağını gerekirse tek başına bir anı albümü yapabileceğini açıklamıştı.

Vol.1, Vol.2 isimleriyle iki kısım olarak yayınlanan albümde yer alan müzisyenlere gelirsek Sezen Aksu, Tuğba Özerk, Rafet El Roman, Fatma Turgut, Manga, Evrencan Gündüz, Nalan, Haktan, Serel Yereli, Şevval Sam, Cem Yenel, Müge Zümrütbel ve son olarak yaşı küçük kendi büyük Ali İnsan Vol.1 albümünde yer aldı.

Vol.2 albümünde ise Sıla, Yıldız Tilbe, Yalın, Buray, Rubato, Six Pack, Bengü, Mustafa Ceceli, Yeşim Salkım, Irmak Arıcı, Can Oflaz, Işıl Yücesoy ve son olarak Şeneş’in torunu Ceylan Çapa isimleri karşımıza çıkıyor.

Fikret Şeneş‘in ölümünün dördüncü yılında çıkarılan bu güzel albümleri dinlemek isterseniz:

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here