Bir hafta aranın ardından Fi-Çi iddialı bir bölümle geri döndü! Yazımızda sizler için Fi-Çi’nin 4. bölümünü inceledik, keyifli okumalar.
Ayrıca, birinci bölüm incelememize buradan, ikinci bölüm incelememize buradan ve üçüncü bölüm incelememize buradan ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar!
Afife Olmak ya da Olmamak, İşte Bütün Mesele Bu!

Geçtiğimiz bölüm tam Afife Müzikali’nde başrolü kaptım derken, son anda Deniz sayesinde Ece’nin geri dönmesiyle Duru’nun Afife olma hayalleri yarınlara kalmıştı.

Fakat o artık Duru Durulay olmaktan çok Can Manay’ın sevgilisi. Bu yüzden elbette Can’ın imkanlarından yararlanarak Afife olabilir fakat beklenmedik bir şekilde Duru, Afife rolünü Can Manay’ın sevgilisi olduğu için değil yetenekli olduğu için elde etmek istiyor. Ama söz konusu Duru Durulay olunca insan pek güvenemiyor, malum kendisinin sağı solu pek belli olmuyor.

Güvendiğin Dağlara Karlar mı Yağdı Özge?

Ah Özge ah, Sadık’la konuşurken keşke cümlelerini dikkatli seçseydin.

Sadık ile aralarında geçen çirkin konuşmanın ardından Sadık, Özge’yi hayatından çıkartmıştı. Fakat Özge bu duruma pek ihtimal vermemiş olacak ki, Can Manay’la yeniden savaşma kararı alır almaz Sadık’ın kapısına koştu. Özge burada Sadık’la değil Sadık’ın adamı Numan’la karşı karşıya buldu kendini. Bakalım Sadık Murat Kolhan’ın Özge’ye olan öfkesi ne zaman dinecek? Ve bu bölüm neden ortalarda yoktu? Umuyoruz ki Osman Sonant’ın diziden ayrılması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü biz Sadık-Özge ikilisini izlemeyi gerçekten çok seviyoruz.

Aşkta Kaybeden Kumarda Kazanır Derler

Bu bölümünün en güzel sahnelerinden biri olan Can Manay’ın kumar sahnesi oldukça etkileyiciydi. Mesleğini hayatının her alanına uyarlayarak insanların hayatlarına hükmeden Can, elbette kumar masasında da mesleğinden faydalandı ve kazandı. “Aşkta kaybeden kumarda kazanır.” sözü Can Manay için pek geçerli değil anlaşılan. Çünkü Can şu an hem aşkta hem de kumarda kazanıyor. Ama bu durum geçici gibi görünüyor, Deniz etrafta oldukça Duru’nun kafası ve duyguları daha çok karışacak bizden söylemesi.

İhanetin Böylesi!

Üçüncü bölüm incelememizden hatırlayacak olursanız, Duru’yu Deniz’den uzak durması konusunda uyarmıştık. Hatta kendisini Can’dan uzak durması konusunda da uyarmıştık ama anlaşılan Duru bizi pek dinlemiyor.

Sevgili Deniz ve sevgili Duru, madem birbirinize karşı hisleriniz yok, bu kadar yakınlaşmanıza ne gerek vardı? Ama bu noktada asıl hata Can’da, Duru ve Deniz’in ateşle barut olduğunu bile bile Duru’yu güçsüz duruma düşürmek için onları yan yana getirdi. Ama işler beklediği gibi olmadı ve Duru ile Deniz bir anda magazinin göz bebeği oldular. Sizce Duru ve Deniz’in fotoğraflarını magazine veren kimdi? Fotoğraflar sadece Özge’de vardı ama Özge yapmadı.

Bizim bu konuda bir tahminimiz var ama şu an bundan bahsetmeyeceğiz. Deniz ilk bölümde oldukça kararlıydı, Duru’ya karşı çok öfkeliydi ama yavaş yavaş Deniz’in gardını indirdiğini görebiliyoruz. Bakalım işin sonu nereye gidecek.

Düşene Bir Tekme Daha Atmak

Ece’ye gün doğdu! Geçtiğimiz bölüm Ece, Can Manay’ın olaya müdahale etmesi sonucu neredeyse Afife rolünü bırakacak hatta oyunculuk kariyeri bitecekti. Fakat bu hafta işler tersine dönünce Ece, yerinde gözü olduğunu bildiği Duru’yla dalga geçmekten hiç çekinmedi. Fakat emin olduğumuz bir konu var ki; er ya da geç Ece, Afife rolünü Duru’ya kaptıracak!

Kapalı Kapıların Ardındaki Oyunlar

Sadık Murat Kolhan’la düşmanlıklarının başka bir boyuta ulaşmasının ardından Can, programını da alıp başka bir kanala transfer olmuştu ama yağmurdan kaçarken doluya tutuldu. Yeni patronu olan Tayfun, Can’ın ayağını kaydırmak için elinden geleni ardına koymuyor. Can bu konuda çaresiz kalmış olacak ki, yeni transfer olduğu kanalın sahibiyle görüşüp Tayfun’u yerinden etmek için uğraşıyor ama umduğunu bulamıyor. Yine de söz konusu Can Manay olunca bir yolunu bulup istediğini elde edeceğine dair hiç şüphemiz yok.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğiz bu kapı sahnesine gerçekten hayran kaldık! Fi dizisi yalnızca medyanın konuştuğu ve insanların dikkatini çeken daha “cesur” sahnelerden oluşmuyor. Bizim gibi dizinin sıkı takipçisiyseniz diziyi çoğu Türk dizisinden ayıran bir özelliğin de dizinin, sinematografik açıdan çok başarılı sahnelere sahip olduğunu mutlaka fark etmişsinizdir.

Eğer Bir Gün Kalbin ve Beynin Arasında Kalırsan, Beynini Seç

Ah Bilge ah! Çok tehlikeli sularda yüzüyorsun ve bunu sen de biliyorsun.

Hatırlarsanız Eti, ilk sezonda Can, Bilge’yi işe alırken Can’ı uyarmıştı; Bilge’yi kendisine aşık etmemesi konusunda. Fakat Can bu konuda pek başarılı olamamış gibi görünüyor. Bilge en başından beri Can’a hayranken yüreğinde aşk filizlerinin yeşermemesi imkansızdı, eninde sonunda böyle olacağı belliydi.

Can’ı öpmesinin ardından aynada kendini beğenmeyen zavallı Bilge bir de gözlüklerini çıkartıyor, elbise giymeye başlıyor ve can fark etsin diye de uğraşıyor. Aslında Bilge’nin, Can’a karşı hisleri olması çok normal çünkü hayatındaki en güçlü ve kendisine en çok ilgi gösteren erkek Can Manay. O yüzden ona kızamıyoruz, sadece yeni yeni filizlenen hislerinin en kısa sürede bitip tükenmesini ümit ediyoruz.

Aşk İçin En Fazla Ne Yapabilirsin?

Can’ın yüzündeki ifadenin sebebini biz az çok tahmin edebiliyoruz. Medya kuruluşlarına sözünü geçirebilen bir adamın sevgilisinin, kendisini aldattığı yönünde bir haberin çıkmasına izin vermesinin imkanı var mı sizce? Bizce yok. Tamamen iç güdülerimize dayanarak söylüyoruz; Deniz ve Duru’nun fotoğraflarını basına yayan Can Manay’dan başkası değildi! Bunu yapmasının sebebi ise gün gibi ortada.

Bazı Şeyler Hiç Değişmez

Bilge’den sonra en çok bizi üzen karakter kesinlikle Deniz. Duru’nun müzikalden ayrılmasını elbette istemiyor çünkü müzikal olmasa Duru’ya yakın olma fırsatı bulamayacak. Fakat sonunda Can ve Duru’nun ayrılmasını istediğini sesli bir şekilde dile getirdi. Böyle giderse Deniz, birkaç bölüm sonra Duru’ya hala aşık olduğunu da itiraf edecek gibi görünüyor.

Oğlan Bizim Kız Bizim!

Yine Can Manay yine istediğine sahip olabilmek için elinden geleni ardına koymaması…

Basına Duru ve Deniz’in haberlerini yaymış olmasının sebebi hiç şüphesiz, Duru’nun gardını düşürerek onu en kısada sürede evliliğe ikna etmekti. Nitekim başarılı da oldu.

Kimseye haber vermeden kendi aralarında evlenen Can ve Duru’nun “düğün” sahnesindeki detaylar gerçekten çok hoştu. Biz nikah şahitlerinin Deniz ve Bilge olmasını beklerdik. Elbette şaka yapıyoruz! Fakat Can Manay’ı tebrik etmeden geçemeyeceğiz yine oyunlarıyla Duru’yu kandırmayı başardı.

Tehlikeli Oyunlar

Özge’nin ikna yeteneği gerçekten inanılmaz. Duru’ya, Can Manay’ın eski sevgilisine neler yaptığını anlatabilmek için büyük uğraşlar sonucu Afife’nin basın tanıtımına katılmayı başarıyor fakat Duru’ya tam derdini anlatacakken Can geliyor. Zaten sonradan her şeyin çok geç olduğunu anlıyor.

Aşağıdaki fotoğrafta bulunan soldaki kadının yüz ifadesini anlayışla karşılıyoruz, nitekim Can ve Duru’nun evlendiğini öğrenince biz de benzeri bir tepki vermiştik. Ama eminiz ki bu evlilik uzun ömürlü olmayacak. Zaten bu durum Duru’nun evlilik haberini verirken gözlerini Deniz’den ayırmamasından da anlaşılıyor.

Keşkeler ve pişmanlıklarla yaşanmıyor. Keşke Duru’ya o kadar haksızlık yapmasaydın Deniz.

Şu an için en çok merak ettiğimiz konu; acaba Deniz, Can ve Duru’yu tebrik etti mi? Bize göre yüreği böyle bir şeyi yapmaya dayanamayacağından sessiz sedasız galayı terk etti. Bakalım tahminlerimiz doğru çıkacak mı?

Fi-Çi’nin 5. bölümünde görüşmek üzere!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here