Feridun Düzağaç, 2003 yılında çıkarttığı “Alev Alev” şarkısını geçen ay yeniden seslendiren Ebru Yaşar ve şarkının bu yorumu için açıklama yaptı. YouTube ve çeşitli müzik platformlarında yer alan parçaya Feridun Düzağaç‘ın hayranlarının tepki göstermesi üzerine Düzağaç, derin üzüntü duyduğunu belirtti. Feridun Düzağaç konu ile ilgili: “Alev alev adlı şarkının sayın Ebru Yaşar tarafından seslendirilmesi üzerine üretilen türetilen ve uydurulan haberlerin beni çok kıymetli üçüncü şahıslara karşı zor durumda bırakması üzerine bu açıklama zorunlu hale geldi. Çok kısa özetlemeyi deneyeceğim. Evet ben şarkılarımı korur, dinleyici dostların hatıralarındaki ‘o hoş seda’ incinmesin ister idim. ‘İdim’ ama…. Sonra çok şeyler yaşandı, üzerine titrediğim dinleyicilerimin çoğunun dahil olduğu ‘adam asmaca’larda insafsızca sallandırıldım. Küstüm kırıldım incitildim. Bu özenin tek taraflı olduğu acı acı belletildi bana.”

Feridun Düzağaç açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Tüm bunların detaylarını ‘korkmadan, kesmeden ve sansürlemeden yayınlayacak bir mecra’ kalmadığı için buradan paylaşmak zorunda kalıyorum. Mart ayında yaşadığım son linç üzerine kendime ve ekibime bir söz verdim; İlk isteyen söyleyecekti artık şarkılarımızı. Ve bu Ebru hanıma denk geldi. Konu, bütünüyle bir tesadüf hikayesinden ibarettir. “Şarkılarını kimseye vermedi O’na verdi” tadındaki tüm haberler bilgim ve dahlim dışında yapılmakta ve daha önce gerekli adresleri uyarmama rağmen izansızca sürmektedir.”

Alev Alev isimli şarkının pop ve arabesk versiyonunun dinleyicileri ikiye bölmesi bir yana, Ebru Yaşar‘ın YouTube’da yayınladığı Alev Alev klibi kısa sürede 2 milyondan fazla kişi tarafından dinlendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here