Festivallerde ulaştığı başarılarla ününe ün katan ve birçok önemli yapıma imza atmış Fatih Akın‘ın yeni filmi “Der goldene Handschuh” (Altın Eldiven) isimli yapımdan Türkçe altyazılı bir fragman yayımlandı.

Altın Küre ödüllü “In the Fade“den sonraki yapımı niteliğinde olacak “Der goldene Handschuh”, bir seri katil öyküsüne odaklanacak. Heinz Strunk imzalı çok satan romanı perdeye uyarlayacak Fatih Akın, 1970’li yıllarda Hamburg’a korku salan seri katil Fritz Honka’nın şoke edici öyküsünü işliyor.

Fatih Akın, Altın Küre ödüllü “In The Fade”den sonra bir seri katil hikayesiyle geri dönüyor. Akın’ın, Heinz Strunk’un çok satan romanından esinlenerek yazıp yönettiği film, Fritz Honka’nın şoke edici hayatına odaklanıyor. Honka ilk bakışta zararsız ve acınacak bir tip gibi gözüken, fakat kaybedenlerin ve dışlanmışların müdavimi olduğu Altın Eldiven adlı barda seçtiği kurbanlarını çatı katındaki evine götürerek öldüren bir katildir. Cesetleri evin kilerinde saklayan Honka, bir süreliğine de olsa düzenli bir işe girip Altın Eldiven’den uzaklaşır. Fakat korkunç alışkanlıklarından kurtulması kolay değildir ve işlediği cinayetler, polisin tüm umursamazlığına rağmen artık saklayamayacağı hale gelir.

Savaş sonrası ekonomik bir kalkınma mucizesine imza atan fakat insanların buna tezat oluşturacak biçimde güvensiz ve korku içinde yaşadığı 1970’ler Almanya’sının çarpıcı bir portresini sunan film, 2019 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarıştı. Başrolü üstlenen 1996 doğumlu Alman oyuncu Jonas Dassler, kapsamlı bir makyajla 40’lı yaşlarının ortasında olan Fritz Honka’ya tıpatıp benzer hale getirildi. (fabula films)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here