Usta yönetmen Fatih Akın, Amerikan HBO kanalı için Alman asıllı ünlü oyuncu Marlene Dietrich‘in hayatını anlatan 6 bölümlük bir mini dizi çekeceğini açıkladı.

Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin YouTube yayınına konuk olan yönetmen Fatih Akın, yeni projesinin Alman oyuncu Diane Kruger‘e ait olduğunu da belirtti.

1930’ların Hollywood‘unun aslında kendi dünyası olmadığını bu yüzden de başta korku ve endişeleri olduğunu anlatan usta yönetmen şöyle devam etti: “Diane ‘Benim yönetmenim sensin. Ben Marlene Dietrich’i oynamak istiyorum, sen yaz, sen çek’ dedi. ‘Ablam ne diyorsun sen?’ falan dedim. Gerçi ben ondan büyüğüm. Sonra baktım filmimiz gişe yapıyor, ödüller alıyoruz, ‘Madem aramızda böyle bir alışveriş var, yine beraber çalışalım’ dedim.

Dizinin senaryosu için dört kişilik bir ekiple 1 yıl boyunca çalıştıklarını belirten Fatih Akın şöyle devam etti: “Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Farklı bir yaklaşımı var. Bir saatten sonra ‘6 bölüm çok para, ne yapacağız’ diye düşünmeye başladık. HBO ise ‘Biz bunu tek yapacağız. Sen sanatı hallet, biz parayı hallederiz’ dedi.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here