Brockhampton, 2015’te Kevin Abstract tarafından kurulmuştur. Ancak asıl ilginç olay grubun nasıl kurulduğudur.

2010’da bir “boy band” kurmak isteyen Kevin Abstract, büyük çoğunluğunu, Kanye West hayran kitlesinin oluşturduğu “KanyeToThe” forumu üzerinden bu fikriyle alakalı bir gönderi paylaşmıştır. Yaklaşık 30 kişiden geri bildirim alan Abstract; Ameer Vann, Dom McLennon ve Mic Kurb (Rodney Tenor olarak da biliniyor) ile AliveSinceForever isimli bir rap grubu kurmuştur. Grup 2014’de ismini, Kevin Abstract’in büyüdüğü yer olan Brockhampton olarak değiştirmiştir.

İsmini Brockhampton yapan grup, yine “KanyeToThe” forumundan birkaç kişiyi daha gruba eklemiştir. Bu eklemelerle toplam 13 kişilik bir grup olan Brockhampton 2016’da Ashlan Grey’in eklenmesiyle 14 kişi olmuştur. Aynı yılda grup ilk projesi “All-American Trash”i çıkarmıştır. Genellikle üyelerin kendisini tanıtımı olarak geçen albüm bedavaya satılmıştır.

2017 Ocak’ta “CANNON” single’ını ve Mayıs’ta ise “FACE” single’ını çıkaran Brockhampton ilk Saturation albümünü 9 Haziran 2017’de çıkarmıştır. Devamında Saturation II (25 Ağustos 2017) ve Saturation III’ü (15 Aralık 2017) piyasaya süren Brockhampton’ın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri çeşitlilik oldu.

14 ayrı beyinden oluşan bir gruptan böyle bir şey görmek pek de şaşırtıcı değil diyebiliriz.

Saturation albümleriyle büyük bir başarıya ulaşan grup Aralık 2018’de yayınlanacak olan yeni albümleri “Team Effort”ı duyurmuştur ancak 20 Mart 2018 tarihinde albüm bilinmeyen nedenlerden dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Grup, “Team Effort” yerine “PUPPY” albümünü Haziran’da piyasaya sürme kararı almıştır. Heyecanla bekliyoruz ve beklerken de bu listeyi dinlemeden geçmiyoruz:

  1. Face
  2. Boogie
  3. Trip
  4. Bleach
  5. Gold
  6. Summer
  7. Queer
  8. Palace
  9. Michigan
  10. Junky

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here