Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
652

Merlin, Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ni anlatan harika bir dizi. Büyünün kral tarafından yasaklanıp ölüm ile cezalandırıldığı, sınıf ayrımı ve katı kuralların olduğu dönemi anlatıyor. Ayrıca Druid ve Celtic kültürü hakkında bol bol bilgi veriyor.

Dizi, Kral Arthur ve çırağı Merlin etrafında geçiyor. Atlanılmaması gereken detay ise Merlin bir büyücü. Büyünün yasak olduğu bu dönemde heyecanı veren ise tam da bu. Arthur, babasının geleneği ve hayalleri arasında kalmış, imkansız bir aşka sahip kral. Dönemin kasvetini fantastik ögelerle daha da ilgi çekici hale getiren dizi 5 sezonluk BBC dizisi.

Dizinin karakterlerine biraz daha değinelim.

Merlin

Dizinin ana karakteri Merlin’i canlandıran oyuncu 2007 yılında İskoç Kraliyet Müzik ve Drama Akademisi‘nden mezun, Kuzey İrlandalı oyuncudur. Adının duyulmasında büyük rol oynayan Merlin dizisi sanatçı için adeta dönüm noktası diyebiliriz.

Kral Arthur

Dizinin bir diğer önemli karakterini oynayan kişi ise Arthur Pendragon rolüyle karşımıza çıkan Bradley James. Birçok dizide ve sinema filminde rol alan İngiliz aktörün en dikkat çekici ve tanınmasını sağlayan yapımlar arasında Merlin önemli bir yere sahip.

Morgana

Dizide önemli bir role sahip, iyi ve kötünün arasındaki keskin bir çizgiyi başarılı şekilde aktarmayı başarmış bir diğer oyuncu ise Dublin doğumlu İrlandalı aktris Katie McGrath.

Gwen

Son olarak dönemin gerektirdiği zorluklar ve karşı konulamayan cahilliğin arasında kendini belli eden aşkın bir diğer kahramanı ise Gwen. Dizide olmazsa olmaz aşk konusunda göreceğimiz Gwen’i  Angel Coulby canlandırdı.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
652

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here