Command & Conquer‘un 64 oyuncuya kadar destek veren FPS türündeki fan yapımı oyunu beta olarak çıkışını yaptı.

İlk kez 2014 yılında duyulan ve uzun süredir üzerinde çalışılan yapım sonunda oynanabilir hale geldi ve artık sizlerin huzurunda. Savaşırken kullanabileceğiniz 30’dan fazla silah ve 15 araç var ve bunların hepsi şimdiye kadar herhangi bir C&C oyunu oynayan herkes anında tanıyabilir. Yani oyunda pek yabancılık hissetmeyeceksiniz ve betada olduğunu düşünürsek bu sayılar çoğalabilir.

İlgili haberler : GTA 5’e Vice City Modu!2010’ların En İyi 30 Oyunu

C&C, RTS oyunlarında olduğu gibi, her savaşta oyuncular kendi üslerini savunmaya ve rakibinin üslerini yok etmeye çalışıyorlar. Daha önemlisi, eğer bir takım önemli bir yapıyı kaybederse, sunulan yapının faydalarını da kaybediyor. Örnek vermek gerekirse; santralin yok edilmesi, birimlerin ve araçların maliyetinin %50 oranında artmasına neden olabiliyor ve GDI’nın silah fabrikasını yok etmek, satın alma yeteneklerini ortadan kaldırıyor. Yani yapılar normal oyunda da olduğu gibi çok fazla önemli. Bu ve bunun gibi ayrıntılar oyunu oldukça ilgi çekici kılıyor aslında.

Bazen RTS oyununda olduğu gibi, oyuna iyice yaklaşıp oyunun içene girmek isteriz ya işte bu size o yakınlaştırmayı fazlasıyla sağlıyor. Yani artık bir çok birim yerine bir birimi kontrol etmeye başlıyorsunuz ve oyunun içinde yer alıyorsunuz.

Betayı denemek isterseniz sizleri buraya alabiliriz. Oyunda ne var ne yok bakmak istiyorum diyorsanız da sizi oyunun wiki sayfasına alabiliriz; Renegade X Wiki

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here