Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, F8 geliştiriciler konferansında konuştu ve Facebook’a çok konuşulacak “çöpçatanlık” özelliğinin geleceğini açıkladı.

 

F8 konferansında konuşan Zuckerberg, kısa süreli ilişkilerden ziyade uzun ve sağlıklı duygusal ilişkilerin önünü açmak istediklerini ifade etti. Ayrıca Zuckerberg, “Bu özellik geçici ilişkiler değil, gerçek ve uzun ömürlü ilişkileri hayata geçirecek.” açıklamasını yaptı.

 

Yeni özellikle birlikte Facebook kullanıcıları, mevcut profilleriyle bağlantılı bir çöpçatan profili yaratabilecek ve yarattıkları bu profil, kullanıcının arkadaşları tarafından görülemeyecek. Sonrasında ise Facebook’un algoritması kullanıcıya olası eş tavsiyelerinde bulunacak.

Facebook’un yaşadığı skandala da değinen Zuckerberg, çöpçatanlık özelliğini sıfırdan inşa ettiklerini, kullanıcıların kişisel bilgilerinin tamamen güvende olacağını da belirtti. Ayrıca BBC’nin haberine göre Zuckerberg’in bu özelliği açıklamasının ardından çöpçatanlık işlevli bir site olan Match.com’un hisseleri, New York Borsası’nda yüzde 22 geriledi.

Ayrıca çöpçatanlık özelliğinin ücretsiz olacağını da belirtelim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here