Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
82

Son zamanlarda gerek YouTube’a yüklediği videolar olsun, gerekse yaptığı sokak performansları olsun, hepimizin severek dinlediği, son zamanların en popüler sanatçılarından olan Evrencan Gündüz’ü gelin yakından tanıyalım.

Ünlü virtüöz ve gitarist Asım Can Gündüz‘ün oğlu olan Evrencan, 2 Şubat 1996 yılında Kadıköy’de doğdu. İlköğretimdeyken tiyatro ve korolara katılan Evrencan, 4. sınıftayken kardeşi ile birlikte iki yıl boyunca piyano dersleri almaya başladı. Ortaokulda iken okul korosu ve orkestralarda ve öğretmenleri ile birlikte çeşitli festivallerde görev aldı.

Küçük yaşlarda izlediği Ray Charles’ın filmi ile Blues müziğine olan hayranlığı başlamış oldu. Jimi Hendrix, BB. King gibi efsaneleşmiş isimleri dinleyerek büyüyen Evrencan, şuan yaptığı müziği de bu doğrultuda şekillendirdi.

14 yaşındayken internetten izlediği videoların ve gitar çalan arkadaşlarının yardımlarıyla klasik gitar çalmayı öğrendi. 15 yaşındayken babasının hediye ettiği gitarla elektro gitara da adım atmış oldu. 16 yaşındayken ilk grubu olan T-Blues ile beraber konser ve festivallere katıldılar. Aynı yıl sokak müzisyenliğine başladı.

Rock’n Purple’da “En İyi Grup Ödülü” dahil olmak üzere toplamda 3 ödül kazanmıştır. Beste ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
82

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here