Spor yapmak, bazı insanlar için bir zorunluluktan ibaret olsa da büyük bir kesim için hayat tarzı ve olmazsa olmazları. Spor yapmak için spor merkezlerine tonlarca para yatırmak zorunda değiliz. Evde, bahçede, parkta, istediğimiz yerde spor yapabilir ve bedenimizi güçlendirebiliriz. Ağırlık çalışmak ya da aletli spor yapmak isteyenler için belki biraz daha zor ya da maliyetli olabilir evde spor yapmak. Ama basit hareketleri yapmak ve bedeninizi çalıştırmak için aslında ihtiyacınız olan tek şey motivasyon.

Ekipmanların önemini göz ardı etmemek gerekir fakat günümüzde artık yapmak istediğimiz bütün hobileri yapabilmek için tonlarca para dökerek farklı farklı malzeme almamız gerektiği bizlere aşılanıyor. Resim yapmak isteyen insanın temelde ihtiyacı olan şeyler; yetenek, ilham, kalem ve kağıt. Aynı şekilde spor yapmak istediğimizde basit olarak ihtiyacımız olan şey bedenimiz, motivasyonumuz ve uygun kıyafetler. Uygun kıyafetler derken pahalı markalardan alınmış özel üretim spor kıyafetlerinden bahsetmiyorum. İçinde rahat hissettiğimiz hareket özgürlüğümüzü kısıtlamayan kıyafetlerden bahsediyorum. Ben uzun yıllar boyunca spor yapmak isteyen ara ara başlayıp bırakan biriydim. Çoğunlukla kendime spor kıyafetim yok, uygun ayakkabım yok, matım yok gibi bahaneler üreterek rahatlıyordum. Fakat biz böyle bahanelerle zihnimizi rahatlatırken bedenimiz hayal kırıklığına uğruyor.

Evde spor yapmayı eğlenceli hale getirmek istiyorsanız ve bir PS tutacak maddi gücünüz yoksa (yüzde kaçımızın var ki) YouTube bizler için bir cennet.

Karşınızda evde spor yapmayı kolaylaştıran ve keyifli hale getiren spor kanalları!

Popsugar Fitness

YouTube’da ferah stüdyolarda kaydedilen egzersiz videoları ile Popsugar Fitness, izleyicilerini stres atmak, sağlıklı kalmak ve kilo vermek için motive ediyor ve yönlendiriyor. Hollywood ünlülerinin antrenörlerinin, sağlık dünyasının tanınan simalarının ve birbirinden yetenekli sporcuların hazırladığı antrenmanları yapma şansı bulacağınız bu kanalda, tüm vücudu çalıştıran ve belirli bölgeleri hedef alan antrenmanlar mevcut.

Tone It Up

Karena ve Katrina adında iki yakın arkadaş aynı zamanda da antrenör olunca bu YouTube kanalı ortaya çıkmış. Uzaktan antrenörlük girişimlerinin YouTube versiyonu olan Tone It Up, iki arkadaşın sattıkları DVD antrenmanlarının kısa hallerini içeriyor. Yoğun antrenman programları ile ikili, belirli bölgeleri hedef alan günlük egzersizleri, yüksek motivasyonları ile sizlerle buluşturuyor.

Yoga with Adriene

Teksaslı oyuncu ve yoga eğitmeni hayatına ilke olarak seçtiği “Neyin iyi hissettirdiğini bul!” cümlesinin hakkını YouTube’daki yoga kanalında veriyor. Kilo vermek, terlemek, ruhunu dinlendirmek ve bir bütün olarak iyileşmek isteyen herkese hitap eden bu yoga kanalı, migren, endişe, kaygı ve duruş bozuklukları gibi pek çok konuya da değiniyor. Popüler yoga pozlarını gösteren kısa videoları, güne başlamak için güzel akışlar veya gelişiminizi gözlemlemenize yardımcı olacak aylık yoga programlarıyla sizin için doğru adres!

Nivea Body ile Dinamik Sabahlar

Nivea’nın 2000’lerin başında oluşturduğu egzersiz serisi, ilk olarak DVD şeklinde kullanıcılara sunulmuş olsa da gelişen teknoloji ile birlikte artık YouTube üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Kilo vermek, bölgesel çalışmak isteyenler için birbirinden farklı serileri ile Nivea Body, eğlenceli ve motivasyon dolu videolarıyla YouTube’da.

Fitness Blender

4 milyon+ abonesi olan bu YouTube kanalı, evde spor yapmak isteyenlerin aradığı doğru bir diğer adres. 10 dakikalık videolarda 1 saati aşkın antrenmanlara kadar her seviyeye hitap eden videolar hazırlayan antrenör bir çiftin kanalı olan Fitness Blender, rahatlıkla tercih edilebilecek oldukça zengin bir kanal. Antrenmanın takibini ve uygulamasını kolaylaştırmak için süreyi, ekipman ihtiyaçlarını ve seviyesini her video için belirten kanal, tüm videolara da bir kronometre ekliyor.

*Bonus

SofaBar

Kanalın sahibi Sofie Barnova profesyonel bir figure skater (Figür patencisi). Esnekliğini arttırmak ve belki de patene yeni başlayanlar için faydalı antrenman videoları bulunuyor. Balerin antrenmanlarından off-ice paten antrenmanlarına kadar farklı birçok YouTube videolarını içeren kanalına göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here