Bağımsız Rock müziğin ülkemizdeki önemli isimlerinden Yasemin Mori‘yi son günlerde daha çok son dönemin popüler isimleri Eypio ile seslendirdiği “Estirelim Mi?” ve Edis ile seslendirdiği “Sevişmemiz Olay” düetleri ile duyar olduk aslında. Ancak Yasemin Mori‘nin gönüllerimizdeki yeri çok daha eskiye dayanıyor, bu yüzden sizleri Mori‘nin ilk albümüne götüreceğiz bu kez: Hayvanlar.

1982 doğumlu Yasemin Mori‘nin bugüne dek yayınlanmış 4 stüdyo albümü bulunuyor (Hayvanlar, Deli Bando, Finnari Kakaraska, Estrella) ve albümlerin her birinde bambaşka bir “Yasemin Mori” ile karşı karşıya kalıyoruz aslında. Her albümde kendisine özgü ve ülkemizde benzerine pek de rastlanmayan bir tarz ortaya koymasının yanı sıra, kullandığı sound’lardaki değişiklikler ile beraber asla tekrara düşmemeyi de ustalıkla başarıyor genç isim 2008 yılından bu yana.

Albümlerinde değişen bu tarzlarla beraber, içlerinde en karamsar ve karanlık dokuya sahip olanı hiç şüphesiz ilk albümü, “Hayvanlar”. Albümdeki her şarkı içinde bambaşka bir hikaye barındırıyor ve hikayeyi anlatma şekli ile bizleri bambaşka bir ruh haline sürüklüyor. Bu durum “Hayvanlar”ı Yasemin Mori‘nin diğer albümlerinden apayrı bir yere koymamızda başlı başına bir etken haline geliyor aslında. Albümün en çok öne çıkan parçaları ise “Aslında Bir Konu Var”, “N’olur N’olur N’olur” ve “Mutsuz Punk”.

Mori‘nin ilk göz ağrısı olan bu albümü dinlerken en az bizler kadar keyif almanız dileği ile!

  1. Aslında Bir Konu Var
  2. Kuzgun
  3. Yeniler
  4. Arjantin
  5. N’olur N’olur N’olur
  6. Aptal
  7. Konuşmak
  8. Mutsuz Punk
  9. Bırak Bu Rock’n Roll’u

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here