CinemaBlend‘de yer alan habere göre Lou Ferrigno, Hulk’ın Avengers: Endgame’de Akıllı Hulk’a dönüşmesi ile ilgili memnuniyetsizliğini şu sözlerle dile getirdi:

“İlk iki Hulk filminde görsel efekt giderek aşama kaydediyordu fakat sonuncusu, Endgame’de hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü Hulk’ın korkunç olması gerekiyor, bir yaratık olmalı. Endgame’de Mark Ruffalo’yu görüyorsunuz. Zannediyorum onunla ve Disney’le yapacak çok fazla şey var. Hulk’ın tasvir edilme biçimini beğenmedim. Hulk’ın niteliklerini ve güzelliğini kaybettirmiş. Kalabalık bir kesim, diziyi bu nedenle sevmişti.”

Thor: Ragnarok ve Avengers: Sonsuzluk Savaşı’ndaki (Avengers: Infinity War) güç mücadelesinden sonra Mark Ruffalo’nun canlandırdığı Bruce Banner ve Hulk için, Avengers: Endgame’de işler sonunda yolunda ilerlemiş ve iki kişiliğin birleşmesi sonucunda ortaya Akıllı Hulk çıkmıştı. Artık Bruce Banner’ın beyni, Hulk’ın bedenini kontrol ediyordu. Bu da Lou Ferrigno’nun seveceği bir şey değildi.

Mark Ruffalo, Hulk’ı gelecekte nerede görmek istediğini açıkladı.

Lou Ferrigno, görsel efektlerin Hulk’ın zaman içinde sinematik görünüşünü etkilediğini kabul ediyor ancak ona göre önemli olan bu teknolojiyle ortaya neler çıkardığınız. Aktör, Avengers: Endgame’de Hulk’ın karakter gelişiminin izlediği çizgiden hoşnut değil.

Hulk’ın hırka giyip gözlük takarak çocuklarla selfie çeken biri değil, korkunç bir yaratık olması gerektiğini söyleyen Ferrigno’ya göre The Incredible Hulk dizisinde işe yarayan Hulk’ın bir canavar olması.

Mark Ruffalo’nun ise Hulk’a ilişkin hayalleri çok farklı:

Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’le birlikte geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda Ruffalo, Hulk’ı ilerleyen zamanlarda nasıl görmek istediğine dair bir soruya, “Onu yeni gelenlerin bir kısmıyla takılırken görmek isterdim. Belki gençlerin bir bölümüne rehberlik edebilir.” diye cevap vermişti.

Marvel Stüdyoları’nın yakın zamanda Örümcek Adam’ın dönüşünün yanı sıra Bayan Marvel ve She-Hulk’ı konu edinecek projeleri duyurduğu düşünülürse, gelmekte olanın oldukça genç olduğu öngörülebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here