Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

Sanat ve sanatçı dünyamızı güzelleştirir, bu inkar edilemeyecek bir gerçek. Sanatın olmadığı bir dünyayı açıkcası biz pek hayal edemiyoruz. Bu yüzdendir ki sanatın bugünlere kadar ayakta kalmasına yardım eden sanatçılara saygımız çok büyük.

Bugün sizleri o genç sanatçılardan biri ile tanıştıracağız. Ege Karan, küçüklüğünden beri sanatın birçok dalıyla ilgileniyor. Yıllardır süregelen çalışmaları ve azmiyle ise bize sanatın günümüzde genç yetenekler tarafından hala önemsendiğini gösteriyor. Biz yaptığı işleri inceledik ve çok beğendiğimizi söylemeden geçemeyeceğiz. Şimdi biraz size Ege’yi tanıtalım.

Ege Karan; 90’larda Balıkesir’de doğdu. Annesi tek çocuğuna ismini Ege’nin durgun sularına ithafen vermiş. Sanatla 5. sınıfta tanışıp ilk sergisini de o zaman açmış. 12 yaşında analog fotoğraf makinelerine ilgi duymaya başlamış. 18 yaşına kadar bu ilgisi sayesinde birçok konser, tanıtım ve klip çekimlerinde rol almış.

Sonrasında ise, grafik dizayn ve illüstrasyon alanında çalışmalar yapmış. GoneMad prodüksiyon oluşumunun kurucu ortağı olmuş. “Eski Modern” isimli sergisini 17/07/2017 tarihinde memleketi Balıkesir‘de açmıştır.

Hayallerini bulmasında ortaokulda tanıştığı “Psikoloji“nin yerinin çok büyük olduğunu söyleyen Ege, şu anda Girne Amerikan Üniversitesi‘nde Psikoloji bölümü okuyor. Okulunu bitirip hayallerini gerçekleştirmesine de az kaldığını söylüyor.

“Kızıl bir öğleden sonra demirden örülmüş kocaman bir göz ile tanıştım ve 3. Gözüm o gün açıldı. Gördüklerimi göstermek için dolaştım 3 göz ile.”

İçsel yolculuğunu, belkide kendini buluşunu, bu sözleriyle ifade eden Ege’nin birbirinden değerli eserlerinden diğerleri:

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here