Frank Darabont, yönetmenliğini üstlendiği ve uzun yıllardır IMDb veritabanındaki Tüm Zamanların En İyi 250 Filmi listesinde 10 üzerinden 9.3 puan ile zirvenin sahibi olan Esaretin Bedeli’nin (The Shawshank Redemption), birinciliğinden gurur duyduğunu ancak daha iyi filmler olduğunu söyledi.

Paste Magazine isimli bir dergiye konuşan Darabont, Bu listeye bakıp tabii ki The Godfather ya da Citizen Kane gibi filmleri görüyorum. Fakat bir düşünün ‘Shawshank gerçekten The Godfather’dan daha mı iyi?’ Buna inanmakta zorlanıyorum.” dedi. Sözlerine “Filmi çekme deneyimi çok uzun zaman önceydi. Ne zaman geri dönüp baksam çoğunlukla oyunculuğun ne kadar iyi olduğu konusunda hayran kalıyorum. O zaman böyle bir kasta sahip olduğumuz için minnettarım.” diye devam etti ve filmin yakaladığı başarıyı “Bu tip şeylerde son karar izleyicinin ve durum hayli memnuniyet verici.” diye değerlendirdi.

Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın yer aldığı film, En İyi Film ödülü dahil olmak üzere 7 dalda Oscar’a aday gösterilmişti fakat ödüllerin hiçbirini kazanamamıştı.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here