Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

Türkiye’nin en iyi yorumcularından biri, en iyi söz yazarlarından biri ve en iyi bestecilerinden biri bir araya gelmişti bir dönem. Ve ortaya Türkiye’nin en iyi şarkıları çıktı şüphesiz. Erol Evgin, Çiğdem Talu ve Melih Kibar’ın ortaklığı, 90’lara damgasını vuran ve hala akıllarımızdan çıkmayan birbirinden güzel onlarca şarkıyı doğurmuştu. Dizilerde, filmlerde, düğünlerde, reklamlarda kısacası hayatımızın her yerinde karşımıza çıkan o parçalar her neslin vazgeçilmezi oldu. Erol Evgin, Çiğdem Talu ve Melih Kibar’ın imzasını taşıyan unutulmaz 5 muhteşem şarkıyı sizler için derledik.

1- Söyle Canım

Birtanem söyle canım ne istersen iste benden

İstersen geçsin hayat bayramlarla, seyranlarla

İstersen gelsin bahar sümbüllerle, salkımlarla

İstersen dönsün dünya cümbüşlerle, çalgılarla

“Hayatımızın her yerinde karşımıza çıkan şarkılar” derken abartmıyoruz aslında. Her ne kadar Çiğdem Talu’nun efsaneleşmiş sözleri, Melih Kibar’ın unutulmaz bestesi ve Erol Evgin’in muhteşem yorumuyla akıllarımıza kazınmış bir şarkı olsa da yeni jenerasyon futbol stadyumlarında tanışmıştır bu muazzam şarkı ile.

2- Sevdan Olmasa

Bende bu cehennem gibi yürek olmasa

Bende deli rüzgar gibi hasret olmasa

Bir de cana can katan o

Sevdan olmasa, sevdan olmasa

Bu işbirliğinin bizlere kazandırdığı en güzel şeylerden biridir şüphesiz Sevdan Olmasa. Hababam Sınıfı filminin de klasikleşmiş şarkılarından biri olan şarkı hala dillere pelesenktir.

3- İçimdeki Fırtına

İşte o an bir fırtına kopar

Sanki o an yer yerinden oynar 

Hoyrat bir rüzgar eserken 

Sallanan gemi misali 

Sallanır durur içimde dünya 

Melih Kibar ve Çiğdem Talu’nun masalsı aşk hikayesinin en güzel meyvesidir İçimdeki Fırtına. Erol Evgin ve kulaklarımızın pasını silen sesi ise içimizdeki fırtınalara kapılıp gitmemize yardımcı olan bir aracı.

4- Bir de Bana Sor

Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor

Nerede nasıl yaşarım bir de bana sor

Evlerin ışıkları bir bir yanarken

Bendeki karanlığı gel de bana sor

Bir de Bana Sor, her dinlediğimizde eski bir dostla karşılaşma hissini veren şarkılardan. Sözleri, bestesi ve yorumuyla bu ortaklığın bizlere kazandırdığı, hafızalarımızdan çıkmayan muazzam bir eser.

5- İşte Öyle Bir Şey

Hani eski bir resme bakarken,

Hani yılları sayar da insan

Hani gözleri dolar ya birden

İşte öyle bir şey, işte öyle bir şey

İşte Öyle Bir Şey, her çaldığında o buruk hüznü bırakır içimizde. Geçip gidenlerin de, kalıp bekleyenlerin de şarkısıdır ya da işte öyle bir şey.

Çiğdem Talu, Melih Kibar ve Erol Evgin arkalarında onlarca ödül, masalsı bir aşk ve koca bir dostluk bıraktılar. Bize ise dinlemekten asla usanmayacağımız o muazzam şarkıları kaldı.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here