Birçok pop ve rock şarkısının yanı sıra, Game of Thrones gibi popüler dizilerin ve Schindler’s List gibi başarılı filmlerin tema müziklerini kendilerine has tarzları ile coverlayan bir ikiliye değineceğiz bugün.

Hırvat asıllı iki çellist olan Luka Šulić ve Stjepan Hauser, 2011 yılından bu yana 4 tane stüdyo albümüne sahip. Sırası ile “2Cellos“, “In2ition“, “Celloverse” ve “Score” isimlerini taşıyan albümleri; Smooth Criminal‘dan Smells Like Teen Spirit‘e, Game of Thrones Medley‘den Seven Nation Army‘e uzanan geniş şarkı skalası ve hepimizin severek dinlediği bu kült şarkıları içermesi ile zaten önden bir sempati kazanıyor. Fakat bu parçaları sadece dinlemekle kalmayıp video kliplerini veya sahne şovlarını da izlemekte fayda var çünkü çelloyu adeta bir elektro gitar gibi çalan ikiliyi izlerken transa geçmemek elde değil! Transa geçmekten kastımızı anlamanız ve deneyimlemeniz için buraya YouTube’da en çok izlenen videoları olan AC/DC‘nin Thunderstruck coverlarını bırakıyoruz:

Elton John ile turneye çıkmalarının dışında Red Hot Chili Peppers, George Michael ile de işbirliği bulunan 2Cellos, popüler ve klasik müziği birleştirmelerindeki başarısını tekrar kanıtlar nitelikte olan son teklisini, Antonio Vivaldi‘nin Storm eserini, “Vivaldi Storm” adı altında yayınladı. Vivaldi Storm’un bir sanat eseri niteliğindeki video klibini de buraya bırakıyor ve iyi dinlemeler/seyirler diliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here