Uzun zamandır ortalıkta göremediğimiz Gülse Birsel, yeni komedi filmiyle bomba gibi bir dönüş yapıyor. Avrupa Yakası ile hepimizin gönlünde taht kuran Engin Günaydın ve Gülse Birsel’i bu kez beyaz perdede yan yana göreceğiz. Ancak yanlarında cıvıl cıvıl bir isim daha var: Demet Evgar. Bu üçlü, Aile Arasında filmi ile bizleri gülmekten kırıp geçireceğe benziyor.

Geçtiğimiz günlerde Gülse Birsel Instagram hesabından bu selfieyi paylaşarak bir de şöyle bir not düşüp bizlerle filmin vizyona gireceği tarihi paylaştı:#Ailearasında filmimizin vizyon tarihi belli oldu. 1 Aralık’ta geliyoruz! İlk sinema filmim, heyecandan patlayabilirim!!!”

Gülse Birsel ne kadar başarılı bir senaryo yazarı olduğunu Türk tarihinin en uzun soluklu ve en çok sevilen dizilerinden biri olan Avrupa Yakası ve ardından gelen absürt komedi dizisi Yalan Dünya ile kanıtlamıştı. Şimdi ise Gülse Birsel televizyon ekranlarından çıkıp kendisini bambaşka bir boyuta, beyaz perdeye taşıyor.

Aile Arasında, isminden de anlaşılacağı üzere, bir aile komedisi. Filmin bir kısmı Adana’da bir kısmı ise İstanbul’da geçiyor. Gülse Birsel filmle ilgili fazla sır vermiyor. Ancak oyuncu kadrosunu açıklaması dahi bizleri havalara uçurdu. Neden mi? Çünkü ne kadar yetenekli isim varsa bu filmde toplanmış da ondan! Gülse Birsel, Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın yanı sıra usta oyuncu Erdal Özyağcılar da yapımda rol alıyor. Şevket Çoruh, Devrim Yakut, Derya Karadaş ve Fatih Artman da kadroya eklenince filmin mizah seviyesi göklere ulaşacak gibi duruyor. Son yıllarda ekranlarda sıkça karşımıza çıkan Su Kutlu da filmin kadrosunda.

BKM filmin yapımcılığını üstlenirken, yönetmen koltuğuna da Ozan Açıktan oturuyor. Ozan Açıktan ismini nereden duyduğunuzu hatırlamaya çalışıyorsanız biz size hatırlatalım: “Annemin Yarası” ve “Sen Kimsin” filmleri.

Gülse Birsel, yine Instagram’da paylaştığı bir fotoğrafla bizlere filmin yanı sıra bir de yeni dizinin geleceği müjdesini vermişti:

“Bu sıradan kare aslında bir komedi filminin ilk fotoğrafıdır! 
Bitmiş, düzeltmeleri tamamlanmış bir senaryo, hepsi gerçekleşmiş bir cast listesi, pazartesi ilki yapılacak okuma provasına hazırlık için kahve…
Ve laptop ekranında gidilememiş tatil!
(Hangi kanal diye soranlara. Film: Sinema filmi! Yani sinemada seyredilen! Dizi de var, ama o ayrı, o kış ortasına.)”

Hem film hem dizi bizi oldukça heyecanlandırdı. Kışın tüm soğuğuna, karına, buzuna inat Gülse Birsel içimizi ısıtacağa benziyor.

Beklentimizi şimdiden oldukça yükselten “Aile Arasında“yı sabırsızlıkla bekliyoruz. Filmi vizyona girer girmez izleyip, yorumlarımızı sizlerle paylaşmayı da ihmal etmeyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here