Warner Bros. ve DC’nin bir süredir Joker içerikli planlarının olduğu söylentileri vardı ancak iki taraftan da kesin bir açıklama duyamamıştık. DC’den gelecek tüm filmlerin müjdesini aldık zannederken Deadline’ın yaptığı özel bir haberle “Joker” için ayrı bir film hazırlığı olduğunu öğrendik!

Daha önce Batman filmlerinde Cesar Romero, Jack Nicholson ve Heath Ledger Joker karakterine hayat vermişti. Beyaz perdede en son gördüğümüz Joker ise Suicide Squad’da Jared Leto olmuştu. Dahil olduğu tüm filmlerle en sevilen kötü karakterlerden biri olmayı başaran ve büyük bir hayran kitlesi oluşturan Joker’in potansiyelinin farkında olmalılar ki; diğer tüm filmlerden bağımsız, sadece Joker’i konu alan bir film çekmeye karar verilmiş durumda.

Film 80’lerdeki Gotham City’de geçecek fakat DC sinema evreninden bağımsız olacak. Joker’in Joker olmadan önceki hikayesini yani hayatını konu alacak. Henüz kimin oynayacağı bilinmiyor ancak genç bir karakter olacağı düşünülüyor. Jared Leto’nun olmadığı kesin, çünkü o Suicide Squad’ın devam filminde Joker rolünde yer almayı sürdürecek. Filmin yapımcılığını Goodfellas, Zindan Adası, Köstebek gibi ustaca filmlerden bildiğimiz Martin Scorsese üstleniyor. Yönetmen koltuğundaysa Felekten Bir Gece serisiyle tanıdığımız Todd Phillips oturuyor.

Filmin haberini almak bile bizleri çok heyecanlandırdı, geleceği günü merakla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here