Oyunların bizde bıraktıkları duyguları tarif etmemize yardımcı olan şeylerden biri de müzikleridir. Biz de sizler için aklımıza gelen; yeri geldiğinde yüzümüzde bir tebessüm bıraktıran yeri geldiğinde bizleri coşturan yeri geldiğinde de bizleri ağlatan muhteşem oyun müziklerini derledik.

6) Uncharted 4 : A Thief’s End


Playstation cephesindeki ünlü hazine avcısı Nathan Drake’in bu son macerasında bizlere, Henry Avery’nin o ünlü hazinesi ve Libertalia arayışında eşlik eden bu  şahane müzik,bizlere güzel bir final yaşatmıştı ve Nathan Drake’in hikayesi bu oyunla birlikte sonlanmıştı. Seni özleyeceğiz Nate.

5) Metal Gear Solid 4 : Guns Of The Patriots


Hideo Kojima gibi bir dahinin elinden çıkan MGS, zamanının en sevilen oyunlarından oldu. Oyun dünyasının en karmaşık senaryolarından birine sahip olan, Solid Snake, Big Boss ve Liquid Ocelot gibi muhteşem karakterleri bünyesinde barındıran, bu muhteşem oyunun (MGS4) çıkışı,2008 yılında sadece Playstation 3 platformu içindi. Biz oyunculara sunduğu 20 yılı aşkın süre boyunca hikayesiyle bizleri koltuklarımıza ve Playstation başına çiviledi Metal Gear Solid serisiVe bunda şüphesiz oyunun soundtrack’inin etkisi muazzamdı. Her MGS oyununun soundtrack’i efsanedir ama bu oyunu özel kılan tabi ki hikayeyi sonlandıran oyun olması.

4) God Of War III


İtiraf edin, siz de bu müziği dinleyince Kratos’un öfkesini hissettiniz değil mi? İşte GoW 3’de oyun boyunca böyle muhteşem bir soundtrack eşliğinde tanrı kestik, adam doğradık ve sonunda intikamımızı aldık.

3) The Witcher 3 : Wild Hunt


Oyunun ne kadar iyi olduğunu size ben değil bu müzik söylesin diyerek sizi bu şahane oyunun müziğiyle baş başa bırakıyorum. Rivialı Geralt özledik seni…

2) The Elder Scrolls V :Skyrim


Oyun tarihinin en iyi RPG oyunlarından biri sayılan Skyrim çıktığı günden beri adından baya söz ettirdi. Günümüzde bile hala popülerliğini koruyor. Müzikleri de oyun kadar efsanedir…

1) The Last Of Us


“Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz…”

 


BONUS 1)  GTA San AndreasBONUS 2)  Need for speed Underground 2


Bu iki efsane oyunu unuttuk sanmayın.Gençliğimizi elimizden alan oyunlardan…

Serimizin devamı gelecektir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here