Bu listede hoşumuza giden bazı oyunların müziklerini sizin için derledik. Kendi şahsi fikrimi anlatacak olursam listede gerçekten yerini hak eden birçok parça var. Ama gelişen oyun dünyası ve bıraktıkları etki gitgide artmakta.  Ders çalışırken, uyurken ve dinlenirken size eşlik edecek harika yapımlar.

God of War

Bear McCreary tarafından bestelenen, aurası bol ve İskandinav havasını gerçekten yaşatan geleneksel enstrümanların kullanılmıştır. Oynarken sizi aksiyona bağlayan müzikleri gece uyurken ise sizi rahatlatan diğer tınılarıyla sizi tam anlamıyla Kuzey Avrupa halk gelenekleriyle ve dilleriyle tanışabileceğiniz harika bir başyapıt.

 

Monument Valley

Endişeli olduğunuzda veya kendinizi kötü bir günde depresyonda hissetmenize izin vermemeniz gerektiğinde, bu albümün müziklerini dinlemek hatta oyunu oynamak, sizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için önerebiliriz.

 

Undertale

Bu efsane oyundaki şarkılar kısa, ancak Undertale’nin birçok karakteri birbirinden çılgın ve farklı da olsa, o kadar çekici olmayı başarırlar ki, belirli şarkıları onlarla ilişkilendirmek kolaylaşır. Bu yüzden, önce oyunu oynamayı, ardından “Fallen Down”, “Hopes And Dreams” ve “His Theme” parçalarını dinlemenizi öneririz.

 

 

Gris

Rönesans tablosu gibi oyunun grafikleri, müzikleri hikâyesi kısacası her şeyi ile hayranlık uyandırıcı bir yapım. Tam anlamıyla sanat eseri bir oyun.

 

Witcher 3 Wild Hunt

 

Bazen işlere ve ders çalışmaya odaklanmak zor olabilir. Özellikle bir bilgisayarda ya da evde çalışıyorsanız ve sizin dikkatinizi bozan  sınırsız eğlence varsa. Bu albümün savaş temaları yoğun ve güçlendirici olsa da, video oyunlarında bulabileceğiniz en iyi ortam ve sessiz parçaları da içermektedir Oyunda “Kaer Morhen”, “The Vagabond” ve “After the Storm”u dinlemek, sizi bu mükemmel çalışma havasına girmek için arka planda çalmaya bırakmaya teşvik edebilir.

 

 

Journey

Journey’nin albümünün bir Grammy için aday gösterilen ilk video oyunu müziği olmasının bir nedeni var. Baskın çellodan, kalp atışlarınızı çalan kemana kadar her şarkıdaki her enstrüman, bu albümü tamamen hissetmek için yaptığınız işi bırakmaya değer bir deneyim yaşatır ve ruhunuza dokunur.

 

Dragon Age Inquisition

Trevor Morris, bu muazzam, zengin evrenin kapsamını ele geçiren “Return to Skyhold”, “In Hushed Whispers” ve “The Inquisition Marches” gibi seçkin şarkılar yayınladı. Keşke barlarda bu müzikleri açsalar az kafa dinlesek diyebileceğiniz eşsiz bir albüm.

 

Gta: Vice City

Fazla söze gerek yok gibi eğer 80’ler müziğine meraklıysanız ve arada bir GTA Vice City özlemi çekiyorsanız bu liste hem araban sürerken hem de oyun oynarken arkada çalması için birebir.

 

Diablo II

Küçüklüğümüz ilk ryo oyunlarından olan Diablo oyunundaki müzikleri ile oyunun bölümlerini aklımıza kazıyan bu müzik bu bölümdeydi diyebileceğimiz hatıra dolu bir yapım.

The Elder Scrolls V: Skyrim

“Dovahkiin, Dovahkiin Naal Ok Zin Los Vahriin!”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here