Belki uzun zamandır DC yaptığı filmlerden istediği başarıyı elde edemiyor olabilir ama çizgi romanları ve animasyon filmlerinin ne kadar başarılı olduğunu biliyor musunuz? Çok.

10- Batman: Year One

Bu animasyon filmi Batman’in karizmalığına, güçlülüğüne odaklanmaktan daha çok Batman ve Gordon arasındaki partnerliğe ve Gordon’ın karizmasına odaklanıyor.

9- Justice League: The Flashpoint Paradox

Flash hakkında yapılmış bir filme çok sık rastlamayız ama bu o sağlam filmlerden biri. Kapkaranlık bir dünya, Justice League henüz kurulmamış, Wonder Woman sağa sola saldırıyor. Barry Allen nam-ı diğer Flash dünyayı her seferinde bu karanlıktan kurtarmaya çalışıyor.

8- Wonder Woman

Wonder Woman’ın gençliğini ve süper kahraman olma serüvenini anlatan bu animasyon neredeyse 2017’de çıkan Gal Gadot’un oynadığı Wonder Woman filmi ile birebir. En büyük değişiklik animasyonun modern zamanda geçmesi. Çok sevilen bir animasyondur.

7- Justice League: Doom

Batman’in karizmalığını öne çıkaran en güzel senaryolardan biri bu animasyonda. Batman, eğer olur da herhangi bir Justice League üyesi kötü tarafa dönerse diye hepsinin zaaflarını bulmuş ve onları veritabanında saklıyor. Mirror-master tarafından bunlar çalınıyor ve hikaye başlıyor.

6- All-Star Superman

Baş kötünün Lex Luthor ve Baş Kahramanın Superman olduğu efsane bir eser daha. Fakat bu eseri diğerlerinden ayıran bir özelliği var: Duygusallık, çaresizlik ve Superman’in çok fazla radyasyona maruz kaldığı için ölmeye başlaması gibi…

5- Justice League: Crisis on Two Earths

Farklı boyuttan gelen kötü Justice League’a karşı dünyayı korumaya çalışan iyi Justice League… Evet tanımı bu. En iyi Justice League animasyonlarından biri.

4- Batman Beyond: Return of the Joker

“Ya böyle olsaydı” yani “What if” senaryolarından biri. Joker’in yıllar sonra geri dönüp daha da güçlü ve sinir bozucu bir şekilde olayları ele alması. O kadar sinir bozucu ve psikolojik ki, bu animasyon +13 yaş izleyici kitlesi ile kısıtlanmış. Kesinlikle izlemeye değer.

3- Justice League: The New Frontier

Birsürü süper kahramana ev sahipliği yapan bu animasyon filmi soğuk savaş sonrası dönemde geçiyor. Birleşik devletler adı altında dünyayı korumak için çalışıyorlar. Seslendirme kadrosu da aşırı derecede iyidir.

2- Batman: Mask of the Phantasm

Bazıları tarafından Batman: The Dark Knight’dan bile daha iyi olduğu öne sürülen müthiş karanlık atmosferiyle Bruce Wayne’nin Batman oluşunu anlatan ve devamındaki sıkıntıları işleyen muazzam bir animasyon.

1- Batman: Under the Red Hood

Joker’in gerçekten de artık cozutup 2. Robin olan Jason Todd’u küçük yaşta öldürmesiyle başlayan bir hikaye. Bol bol kötü karakterlerle çatışmaya giren Batman’i ve Nightwing’i anlatıyor. Bir buçuk saatinizi dolu dolu geçirebileceğiniz müthiş plot-twist’li bir animasyon.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here