Bir E3’ü daha geride bıraktık. Geçtiğimiz senelere göre beni heyecanlandıran oyun sayısı az olsa bile yine de yükseldiğim oyunlar oldu. Bu yazıda da bu oyunlara göz attık.

8) Final Fantasy VII Remake

Square Enix’in 1997 yapımlı oyunu olan Final Fantasy VII, kişisel olarak en sevdiğim oyunlardan biri. Remake’inin yapıldığını duyduğumda bile çok heyecanlanmıştım, E3’te de bir oynanış videosu gösterildi ve heyecanım iyice arttı. Küçüklüğümde piksel piksel oynadığım ve hayran kaldığım karakterlerin, üç boyutlu halini görmek benim için inanılmaz bir keyif. Yeniden modellenmiş harika gözüken Midgar’a dönmek için sabırsızlıkla bekliyorum. Belirli bir çıkış tarihi yok fakat bu yıl içerisinde oynayabileceğiz. E3’te gösterilen oynanış fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

7) Gods & Monsters

Mitoloji sever biri olarak herhangi bir oyunun teması mitoloji olduğunda hemen yükseliyorum. Gods & Monsters da Yunan mitolojisi temalı bir oyun. Ubisoft’un böyle bir oyun yapması beni şaşırttı, Ubisoft’tan beklemediğim tarzda bir oyun bu. Oldukça güzel gözüken açık dünyası var. Canlı renkleri ve tatlı animasyonları var. Mitolojik yaratıkların boss olduğunu düşündüğüm bu oyunda bir de puzzle elementleri var, e daha ne isteyeyim? Gods & Monsters, 25 Şubat 2020’de PCSwitchGoogle StadiaPS4 ve Xbox One’a çıkacak.

6) GhostWire: Tokyo

Hiçbir şey anlaşılmayan oyun fragmanlarının hastasıyım! (Death Stranding’e selamlar) Bethesda’nın çıkaracağı bu oyunun fragmanında da hiçbir şey anlaşılmıyor fakat garip şekilde çok güzel gözüküyor. Fragmanda dünyadaki birtakım insanların yok olduğunu (Thanos’a da selamlar) görüyoruz, bu konsept oldukça ilgimi çekti açıkçası. Oyunun içinde bir de hayaletler var. Bu oyun hakkında bir şeyler söylemeye zorlanıyorum fakat oyun ilginç gözüküyor. The Evil Within’i yapan Tango Gameworks bu yapımın arkasında. Buradan da anlıyoruz ki bir korku oyunuyla karşı karşıyayız. Bakalım GhostWire: Tokyo bize neler sunacak? Ürkütücü fragmanınıyla sizleri başbaşa bırakıyorum.

5) Elden Ring

Çok sevdiğimiz George R.R Martin’in de arkasında olduğu Elden Ring, souls-like türünün ustası FromSoftware’den geliyor. Bu yıl çıkan Sekiro: Shadows Die Twice, iyi övgüler almıştı. FromSoftware imzalı oyunların müthiş bir çizgisi var ve bunu asla bozmuyorlar bu yüzden bu oyundan umutluyum. Oyun; PCPS4 ve Xbox One’a çıkacak.

4) Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Blind Forest, sürpriz bir şekilde çıkıp oynayan herkesi kendine hayran bırakmıştı. Bu oyunun devamı geleceğini öğrendiğimizde de çok sevindik. Müthiş bir hikayesi olan ve harika görselliğe sahip bu oyunun devamı için oldukça heyecanlıyım. Oyun 11 Şubat’ta PC ve Xbox One’a çıkacak.

3) Star Wars Jedi: Fallen Order

Bir Star Wars hayranı olarak EA’in çıkardığı Battlefront serisi beni hiç tatmin etmemişti. “Ah ah nerede o KOTOR’lar, Jedi Academy’ler” diye sızlanırken EA içime umut tohumları serpiştirdi. Bir Star Wars oyunundan beklentilerim; düzgün hikaye, iyi ışın kılıcı mekanikleri ve eh kalitede görsellikti. EA, geçmiş Star Wars oyunlarında -görsellik hariç- bu kadar düşük beklentileri bile karşılayamamıştı fakat SW Jedi: Fallen Order, oldukça iyi gözüküyor. Malum sebeplerden oyuna şüpheyle yaklaşıyorum fakat ışın kılıcı sallamaya hasret kalmıştık, teşekkürler EA… Star Wars Jedi: Fallen Order 15 Kasım 2019’da çıkacak. Oynanış videosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

2) Watch Dogs Legion

Watch Dogs oyunlarına bir türlü ısınamamıştım. Hikaye olarak zayıftı, açık dünyası bir garipti. Bu oyun için yeni bir şeyler gerekiyordu ve o yeni şeyler de geldi. Watch Dogs Legion’da beni en çok heyecanlandıran şey oyundaki herkesle oynayabilecek olmamız. Bunu ilk duyduğumda “Ne?” olmuştum fakat gerçekten de böyleymiş. Yaşlı bir teyzeyle insanları patakladyabildiğimiz oyun benim heyecanlanmama yetti. Bir de fütüristik Londra oldukça güzel gözüküyor. Hikaye olarak hala zayıf olacağını sanıyorum fakat bu oyunda hikayeyi önemseyeceğimi düşünmüyorum. Oyun, 6 Mart 2020’de çıkacak. Oynanış videosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

1) Cyberpunk 2077

Gönlümüzde taht kurmuş CD Project Red’in yeni oyunu Cyberpunk 2077 hakkında yeni şeyler öğrenebildik. Hem de müthiş şekilde. Bu oyun hakkında söylenecek pek bir şey yok bence zaten her şeyiyle müthiş gözüküyor. Bunun üzerinde bir de canımız Keanu Reeves’in oyunda olduğunu da gördük. Daha ne olsun? Cyberpunk 2077 şimdiden çok sevildi. Umarız oyun beklenildiği gibi harika çıkar da hayallerimiz suya düşmez. Oyun, 16 Nisan 2020’de çıkacak. Sizi Keanu Reeves sunumuyla başbaşa bırakıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here