“Sevgili Geçmiş” dizisiyle ekranlara geri dönen Emre Kınay, “Genç oyuncular kafayı doldurmadan ceplerini doldurma derdindeler.” diyerek gençleri eleştirdi.

Verdiği röportajda “Seksen milyonluk ülkede toplasan on tane iyi genç oyuncu sayamam. Genç kuşaktan dertli değilim, umutsuzum. Bir an evvel bilinçlenmelerini istiyorum.” diyerek şikayetini devam ettiren Kınay, Posta gazetesine başka konularda da açıklamalarda bulundu.

“Sanatçıları değil artistleri seviyoruz…”

“Sanatçıları seviyoruz, ama…” diye söze giren Alev Gürsoy Cimin‘e hemen cevap veren Kınay, “Hayır toplum olarak sanatçıları değil, artistleri seviyoruz. İkisi aynı şey değil.” diyerek cevap verdi.

Sanatın topluma öğretici olacağını savunan Emre Kınay “Sanatsız kalan bir milletin can damarlarından biri kopmuştur.” diyen bir lider tarafından kurulan bu devletin, günümüzde bu halde olmaması gerektiğini söyledi.

“Gençler sağlam gelmiyor…”

Özel hayatıyla ilgili soruyu “Sadece kızımla ilgileniyorum.” diyerek yanıtlayan ünlü oyuncu, kendisine bir emeklilik yaşı belirlediğini ve onu beklediğini, yerini de genç yeteneklerin doldurmasını istediğini ancak yeni neslin sağlam gelmediğini söyledi.

Gençlerin kendini geliştirmediğinden dem vuran Emre Kınay, gençlerin egolarının çok şişik ve şöhret meraklısı olduklarını söyledi. Kazandıkları parayı her daim kazanacağını düşünen, sokakta yürürken rahat edemeyeceğini zanneden gençlerin gerçeklerle yüzleşince de depresyona girdiklerini savundu. Kendi jenerasyonunun sanat adına sürdürülebilir bir sevgiye sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Genç oyuncular arasında beğendiği oyuncuların da olduğunu söyleyen Kınay, Kıvanç Tatlıtuğ‘a bayıldığını da belirtti. Geçmişe öykünmediğini söyleyen Emre Kınay, “Neden o isimleri hâlâ arıyorsunuz, bilmiyorum. Ben aramıyorum kendi adıma. Hepsi çok kıymetli, çok sevdiğim isimler ama ben daha yeni şeyler arıyorum. Onların getirdiği bu iyi yeri bir adım öteye nasıl götürürüz derdindeyim. Ahmet Mekin kalibresinde aktörler görmek istiyorum.” diyerek yeni oyunculardan beklentilerini tam olarak dile getirdi.

emrek ınay ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here