Emma Watson, Greta Gerwing‘in yıldızlarla dolu “Little Women” uyarlamasında yer alacak.

Watson‘ın Emma Stone için düşünülen rolde oynayacağı belirtildi. Emma Stone, film ve ödül sezonunun iddialı yapımı “The Favourite”ın tanıtım yükümlülükleri nedeniyle “Little Women”ın kadrosuna katılamadı. Yapım şirketi de çekimlerin önümüzdeki ay başlamasını istediği için Sony, hemen Watson’a teklif götürdü.

Roller halen kesinleşmiş olmadığı için Emma Watson’ın hangi kız kardeşi oynayacağı belli değil. Gerwig, Meryl Streep, Laura Dern, Saoirse Ronan, Timothee Chalamet ve Florence Pugh ile birlikte müzakere ederek klasik Amerikan hikayesinin senaristliğini ve yönetmenliğini yapıyor devam ediyor.

Proje, bir süre önce Columbia Pictures‘ta kuruldu ve Amy Pascal; Denise Di Novi ve Robin Swicord ile birlikte projenin yapımcılığını üstlendi. Andrea Giannetti de Sony için filmin ilerleyişini takip etmekle görevlendirildi.

“Little Women”, Louisa May Alcott‘un kaleminden iç savaş dönemi Amerikası’nda yaşayan March kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Bu hikayenin, 1994’te Winona Ryder versiyonu da dahil olmak üzere pek çok kez film ve dizi uyarlamaları yapıldı. The BBC’nin “Little Women” mini dizisi geçen yıl izleyicilerin karşısına çıktı.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here