Belçika’dan başlayarak müziklerinin yarattığı etkiyle birlikte isimlerini her yerde duymaya başladığımız grubun tarzı için belli bir tanım yapmak zor olsa da jazz house, minimal house gibi tarzlara uydurmak doğru olabilir. Stavroz, başlangıçta yola çıktığında Gert Beazar ve IJbrand De Wilde ikilisinden oluşuyorken daha sonra gruba eklenen Maxim Helincks ve Pieter De Meester ikilisinin farklı enerjisiyle birlikte etkisini artırmıştır. Stavroz, çıkardığı The Ginning, Silent Spring EP, Talabout ve Gold Town gibi başarılı albümlerle birlikte müzik listelerinde hızla yükselmeye başladı. Şarkılarının yarattığı keyif duygusunu sizlerle de paylaşabilmek adına bir liste hazırladık.

Keyifli Dinlemeler!

1-The Finishing

2015 yılında çıkardıkları ‘The Finishing’ parçası The Ginning albümüne ait olup, grubun adını sıkça görmemizde katkı sağlayan önemli çıkışlarından biri. Parçanın farklı tarzların karışımı halinde olması bizlere adeta bir müzik şöleni deneyimi sunmakta.

2-To Be in Mara

2016 yılında çıkardıkları Talabout albümünde yer alan ‘To Be in Mara’ adlı parçası, grubun dans ve elektronik müziğin uyumunu yakalamasıyla birlikte Stavroz’un sevilen şarkılarının arasında yerini almakta.

3-Merci Èclair

Talabout albümünde yer alan ‘Merci Èclair’ adlı parçaları yine grubun farklı ve etkileyici tarzlarının yansımasının özgünlüğüne tanık olduğumuz parçalarından biri olarak müzik listemizde yerini almakta.

4-The Ginning

2015 yılında yayınlanan aynı adla çıkan albümde yer alan ‘The Ginning’, Stavroz’a başarısının arkasının gelmesinde yardımcı olan parçalarından birisi. Parça yine dans, elektronik, house tarzlarının etkili uyumuyla birlikte, Stavroz ile tanışmanızda öncülük ederek grubun sevilen şarkılarının arasında yer almakta.

5-Gold Town

Stavroz ile tanışmanızda etkili olacak bir diğer ve son şarkı olarak listemize eklediğimiz  ‘Gold Town’ adlı parça, grubun 2017 yılında aynı adla yayınladığı Gold Town albümünde yer almakta. Albümün en sevilen ve en çok dinlenen parçaları arasında yer alan şarkı, Stavroz’un özgün tarzını ve yakaladıkları uyumu bizlere aktaran bir diğer başarılı parça.

Kaynak:1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here