Grammy adaylığı bulunan, Çin asıllı Amerikalı müzisyen Zhu ile tanışın. Bu ismi popüler şarkıların remixlerini dinlerken pek çok kez görmüş olabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında pop şarkılarına kattığı yorumlarıyla gündeme gelse de orijinal, yenilikçi anlayışı ile elektronik müziğe yön veren Zhu’yu bu yazımızda sizlere dinlememiş olabileceğiniz parçaları ile tanıtıyoruz.

Elektronik müzik ile uğraşan pek çok müzisyen gibi Zhu’nun da geçmişinde prodüktörlük var. Asıl adı Steven Zhu olan sanatçı, belki de bundan ötürü çok yönlü bir tarza sahip olabilir.

 

 

Zhu’nun tarzı deep house sevenler tarafından fazla yüzeysel ve monoton bulunsa da yine de şarkılarının çok sayıda kulağa hitap edeceğini söylemek mümkün. Akılda kalıcı, ilk dinlediğiniz anda sevmeye başladığınız tınılardan oluşan Zhu şarkılarına radyoda, sosyal medyada ya da gece kulüplerinde denk gelebilirsiniz. Sanatçının artan popülaritesi ve özellikle de Amerika’da giderek daha çok dinlenir hale gelmesinin temel nedeninin ise yürüttüğü başarılı PR çalışması olduğu iddia ediliyor.

 

 

Tabii ki, elektronik müzik dinlemenin belirli bir saati ya da ortamı yok. Belki de geleceğin müziğini inşa eden Zhu şarkılarını dinlerken bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Bu nedenle de sabah kahvenizi yudumlarken size eşlik edebilecek bir Zhu parçası aşağıda. İyi dinlemeler!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here