1998 yılında Norveçli Torbjørn Brundtland ve Svein Berge ikilisi tarafından oluşturulan Röyksopp, elektronik müziğe farklı bir soluk getirerek ilk albümlerinden itibaren müzikte başarıyı yakaladılar. Melody A.M, The Inevıtable End, Junior gibi birbirinden başarılı albümler yayınlayan Norveçli ikilinin elektronik müziğe kattıkları farklı yorumu deneyimlemek için Röyksopp’un birbirinden başarılı şarkılarından bazılarını sizler için listeledik.

1- Something In My Heart

Röyksopp ile tanışmanız için listenin başında gelen şarkı Something In My Heart. Grubun başarılı şarkısı, 2014 yılında yayınlanan The Inevitable End adlı albümde yer almaktadır. Şarkı, farklı tarzıyla birlikte Röyksopp’un en çok sevilen şarkılarının arasında.

2- What Else Is There?

2005 yılında yayınlanan The Understanding albümünde yer alan What Else Is There adlı başarılı şarkı Röyksopp’un dans-elektronik müzikte benzersiz yorumunu ortaya koyduğu çalışmalarından birisi.

3- I Had This Thing

2014 yılında yayınladıkları The Inevitable End adlı albümde yer alan I Had This Thing adlı parça, Röyksopp’un en sevilen şarkıları arasında yerini almış durumda.

4- Sparks

2001 yılında yayınladıkları Melody A.M adlı albümünde yer alan Sparks, Röyksopp’un klibiyle de dikkat çeken çalışmalarından birisi.

5-Here She Comes Again

Listenin son şarkısı olarak seçtiğimiz Here She Comes Again adlı parça, Röyksopp’un en sevilen albümü olarak nitelendirebileceğimiz The Inevitable End adlı albümlerinde yer almakta. Şarkının orijinal ve remix olarak iki versiyonu bulunmakla birlikte iki versiyonunu da dinlemek oldukça keyifli.

Keyifli Dinlemeler! 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here