Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Keşif sahnemizde Magit Cacoon var. Tel Avivli DJ, Amerika’da “üçlü tehdit” (triple threat) olarak adlandırılan deyimle anılıyor. Dj, yapımcı ve vokalist olarak bu üç farklı kimliğinin birbirinden beslendiğini görmek mümkün. Müziğine devinim katan etkenin bu olduğunu düşünmek gayet doğru.

Tel Aviv’den Berlin’e uzanan yolu, müziği hipnotik ve atmosferik bir karışımla sunmasını sağlamış gibi duruyor. Müziğinde tınlayan vokalin o kadar da belirgin olmadığını, dikkati cezbeden bir yanı olduğunu fark etmek mümkün. Sertleşen minimal ezgiler, vokallerle süslenmiş bir yapıda seyrediyor daha çok.

Berlin’de yeni ve iyi bir kitle yakalaması Damian Lazarus‘un Crosstown Rebels ve Rebellion Imprints‘deki bültenlerinde yer almasıyla gerçekleşti. DJ Mag, Faze ve Thump müzik ile kültür dergileri adından övgüyle bahsetti.

Elektronik müzik sahnesinde kucaklayıcı ve yaratıcı sürece katkıda bulunan “label” hareketini “Sektörün Parlayan Tavrı Label” adlı yazımızda incelemiştik. Magit Cacoon, Solomun‘un sahibi olduğu Diynamic Festivali ile Watergate, Amsterdam ve İstanbul’da kabinde yerini aldı.

Dixon, Sven Vaeth ve Carl Cox gibi efsanelerin müzikal desteği ile Magit Cacoon‘u göreceğiniz ilk ya da son yer Wannart olmayacak gibi duruyor.

Keyifli keşifler!

Instagram   Twitter   SoundCloud   Facebook   Discogs

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here